به گزارش پلاتوهنر به نقل از خبرگزاری ایسنا، چهارمین پیش نویس فیلمنامه اولین فیلم «جنگ ستارگان» با نام اصلی «ماجراهای لوک استارکیلر» که قیمت اولیه آن  ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ پوند بود، روز شنبه توسط یک مجموعه دار اتریشی خریداری شد.

این فیلمنامه به تاریخ ۱۵ مارس ۱۹۷۶ توسط هریسون فورد مورد استفاده قرار می‌گرفت و سپس در آپارتمانی در لندن جا گذاشته شد، چرا که فور این آپارتمان را در حین فیلمبرداری در استودیو الستری در هرتفوردشایر اجاره داده بود.

به گزارش گاردین، طبق اعلام حراج اکسکالیبور، در صفحه ۵۶ این فیلمنامه هریسون فورد به عنوان قهرمان بدبین «هان سولو» در فیلمنامه نوشته جورج لوکاس معرفی شده است. در کنار فیلمنامه، فورد موارد دیگری از جمله برنامه فیلمبرداری، برگه تماس و مجموعه یادداشت‌ها را نیز ثبت کرده است.

هریسون فورد پس از بازی در نقش هان سولو در فیلم حماسی علمی تخیلی ساخته جورج لوکاس در سال ۱۹۷۷ به شهرت رسید.

«جورج لوکاس» پس از ساخت سه گانه اصلی «جنگ ستارگان» بین سال‌های ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۳، سه‌گانه‌ای پسانگر از این فیلم را بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۵ شامل فیلم‌های «تهدید شبح» (۱۹۹۹)، «حمله کلون‌ها» (۲۰۰۲) و «انتقام سیت» (۲۰۰۵) به سینما آورد و در ادامه و پس از یک وقفه هفت ساله حق ساخت این مجموعه فیلم را در سال ۲۰۱۲ به قیمت چهار میلیارد دلار به کمپانی دیزنی فروخت.

در سال ۲۰۱۵ هفتمین قسمت از این مجموعه فیلم که اولین محصول کمپانی دیزنی بود تحت عنوان «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» به کارگردانی «جی‌.جی آبرامز» اکران شد و به فروش بیش از دو میلیارد دلار دست یافته است و نام خود را در کنار «آواتار» و «تایتانیک» به عنوان سه فیلم تاریخ سینما ثبت کرده که به فروش بیش از دو میلیارد دلار در گیشه جهانی دست یافته‌اند.

«جنگ ستارگان: آخرین جدای» هشتمین قسمت از مجموعه «جنگ ستارگان» و دومین قسمت از یک سه‌گانه جدید از این مجموعه است که نویسندگی و کارگردانی آن بر عهده «رایان جانسون» بود که به فروشی بالغ بر ۱.۳ میلیارد دلار دست یافت و در سال ۲۰۱۹ نهمین قسمت از آن سری فیلم با عنوان «جنگ ستارگان: ظهور اسکای واکر» اکران شد.