سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران با هدف آموزش رفتارهای درست ترافیکی به نوجوانان و جوانان نمایش تعاملی «تلنگر» را در سطح مدارس مناطق ۲۲گانه تهران اجرا می‌کند.

به گزارش پلاتوهنر، سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران با هدف آموزش رفتارهای درست ترافیکی به نوجوانان و جوانان نمایش تعاملی «تلنگر» را به نویسندگی و کارگردانی سیدمرتضی هاشمی در سطح مدارس مناطق ۲۲گانه تهران برگزار می‌کند.

بی‌تردید یکی از معضلات بزرگ و مهم در کلان شهرها و حتی در سراسر کشور، رفتارهای اشتباه ترافیکی برخی از شهروندان است که هر روزه منجر به فوت و یا مصدوم شدن بسیاری از افراد بی گناه می‌شود. در این بین سهم فوتی‌ها و مصدومان سوانح موتورسواری نیز کم نیست و همین امر ضرورت برگزاری برنامه‌های مختلف آموزشی در این زمینه را بیشتر می‌کند.

براین اساس، نمایش تعاملی «تلنگر» تلاش می کند مخاطب خود به ویژه مخاطبان نوجوان و جوان پسر را با استمداد از هنر جذاب و اثرگذار نمایش، با مخاطرات موتور سواری و شیوه موتورسواری قانونمند آشنا کند.

سیدمرتضی هاشمی، کارگردان این نمایش تعاملی،  فعالیت خود را از سال 1375 و با کارگردانی نمایشنامه «افسانه کلاغ» به نویسندگی سیمین امیریان برای کودکان و نوجوانان آغاز کرد و تاکنون به عنوان نویسنده، کارگردان و بازیگر در این عرصه فعالیت دارد.

چاپ دو مجموعه کتاب با نام های «پنج نمایشنامه دانش آموزی» و «سه نمایشنامه کودک و نوجوان» نیز ازجمله فعالیت‌های این هنرمند در حوزه ادبیات نمایشی کودکان و نوجوانان است.

نمایش «تلنگر» از مهر تا اسفندماه سال جاری در سطح مدارس مناطق ۲۲گانه تهران در حال اجراست.