به گزارش پلاتو هنر به نقل از ددلاین، آران پسر کیلین مورفی در جدیدترین فیلم تایکا وایتیتی کارگردان نیوزیلندی با عنوان «کلارا و خورشید» در کنار امی آدامز و جنا اورتگا بازی می‌کند.

در این پروژه که متعلق به سونی است، بازیگر تازه وارد دیگری با عنوان میا تاریا، وی را همراهی می‌‍‌کند. جنا اورتگا و امی آدامز پیشتر به عنوان بازیگران این فیلم معرفی شده بودند.

«کلارا و خورشید» اقتباسی از رمان علمی تخیلی کازوئو ایشی‌گورو نویسنده برنده جایزه نوبل است.

داستان درباره کلارا با بازی اورتگا است که به عنوان یک دوست مصنوعی طراحی شده است. مادر جوزی با بازی تاریا که یک نوجوان بیمار است، این دوست مصنوعی را برای دخترش می‌خرد تا او از تنهایی دربیاید. در این رابطه جدید که بین ربات و دختر نوجوان شکل می‌گیرد، دوست مصنوعی سعی دارد او را در مشکلات یاری کند و در این مسیر با عاطفه و درک انسانی آشنا می‌شود.

در حالی که امی آدامز در نقش مادر جوزی بازی می‌کند، آران مورفی در نقش ریک، بهترین دوست جوزی و همسایه آنها بازی خواهد کرد.

نویسنده فیلمنامه این فیلم داوی والر است و ایشی‌گورو به عنوان تهیه کننده اجرایی با این پروژه همکاری می‌کند.

آران مورفی از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ در نمایشنامه «همنت» که توسط بوش موکارزل و بن کید نویسندگی و کارگردانی شده بود، نقش اصلی را بازی کرد. او همچنین سال ۲۰۲۲ در فیلم «لولا» به کارگردانی اندرو لگ بازی کرده است.