به گزارش پلاتو هنر، یکی از حاشیه های پر سر و صدای اولین روز از جشنواره فجر 42 انتشار ویدئویی از اعتراض الناز شاکردوست به جشنواره فجر و بیان انتقادهای او بود.

اکران مردمی فیلم سینمایی «بی بدن» به کارگردانی مرتضی علیزاده و تهیه‌کنندگی سید مصطفی احمدی با حضور الناز شاکردوست بازیگر این فیلم روز ۱۲ بهمن‌ماه در پردیس سینمایی کوروش برگزار شد.

الناز شاکردوست پس از نمایش فیلم در اعتراض به جشنواره فیلم فجر گفت: «می‌خواهم با مردم حرف بزنم. خوشحالم کنار شما مردم هستم و کنار شما این فیلم را دیدم. من هم مثل شما بلیت خریدم که اینجا باشم. از آن جایی که حضور من به هر شکلی در جشنواره خط خورده، فکر کردم بیایم با شما حرف بزنم. در جشنواره فجر بخشی را گذاشتند به نام «نگاه نو» برای فیلم‌هایی که هیچ دلیل منطقی نمی‌توانند برای حق‌شان پیدا کنند. این فیلم‌ها را می‌گذارند تا از این طریق فیلم‌ها را زنده به گور کنند.

چرا می‌گویم زنده به گور؟ چون از این طریق، فیلم در این بخش در هیچ زمینه، در هیچ رشته‌ای نمی‌تواند حتی حق کاندید شدن داشته باشد و من ناراحتم برای تمام هنرمندانی که زحمت کشیده‌اند و بدون هیچ دلیلی این حق را از آن‌ها می‌گیرند.

می‌خواهم بگویم با حذف هنر شما از جشنواره فجر هیچ چیزی از ارزش‌های شما کم نمی‌کند، تاریخ شما را قضاوت می‌کند، سیمرغ اصلی را باید از مردم بگیرید.

شما فکر می‌کنید، می‌توانید جلوی حرف زدن ما را بگیرید. من می‌خواهم که از نخبه‌های کشورمان از جمله نویسنده این فیلم آقای کاظم دانشی که بسیار جوان و با استعدادند، خواهش کنم که اجازه ندهند این موانع باعث شود دلسرد شوند. خواهش می‌کنم به دلیل این مردم در این خاک بمانید و نگذارید سینمای‌مان هم مثل خیلی از چیزهای دیگر بمیرد.»