دیدهنر

«پرچم‌های کهنه صلح» به آلمان رفت/ گلوله‌هایی که تنها سربازان را نمی‌کشند

به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط‌عمومی، فیلم کوتاه «پرچم‌های کهنه صلح» به کارگردانی محتبی سعادت و تهیه‌کنندگی راما نامی به بیست‌وپنجمین دوره جشنواره Independent Days Film Festival راه یافت. این جشنواره از تاریخ ۱۰ تا ۱۴ اپریل در

به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط‌عمومی، فیلم کوتاه «پرچم‌های کهنه صلح» به کارگردانی محتبی سعادت و تهیه‌کنندگی راما نامی به بیست‌وپنجمین دوره جشنواره Independent Days Film Festival راه یافت.

این جشنواره از تاریخ ۱۰ تا ۱۴ اپریل در بادن آلمان برگزار می‌شود و پذیرای فیلم‌های داستانی مستند کوتاه و بلند از سرار جهان است.

«پرچم‌های کهنه صلح» پیش از این در جشنواره شانتی فرانسه موفق به دریافت تندیس صلح شد و راما نامی تهیه‌کننده این فیلم کوتاه که خود نیز در زمینه کارگردانی هم فعالیت دارد هدف از تهیه این فیلم را مضمون ضد جنگ آن بیان کرد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «گلوله ها در جنگ تنها سربازان را نمی‌کشند…»

نامی تهیه‌کننده مستندهای گوناگون و فیلم‌های کوتاه بسیاری بوده است و چند فیلم مستند و کوتاه او نیز در جشنواره‌های مختلف جوایز بسیاری کسب کرده‌اند. مجتبی سعادت نیز مستندهای «اقتباس در سینما»، «داستان عکس»، «یک حضور» و… را در کارنامه خود دارد. سعادت و نامی در بیش از ۲۰ مستند و فیلم کوتاه با هم همکاری داشته‌اند.

پخش بین‌الملل فیلم کوتاه «پرچم‌های کهنه صلح» بر عهده سولماز اعتماد است و دیگر عوامل این فیلم کوتاه عبارتند از نویسنده و کارگردان: مجتبی سعادت، تهیه‌کننده: راما نامی، بر اساس اقتباسی از شعر مریم نظریان، بازیگران: پوریا خشابی زاده، کوشا هادی زاده، برهان کریمی، دستیار کارگردان: مسعود رضایی فخر، برنامه ریز: محسن قاسمی، تصویر و تدوین: مجتبی سعادت، صداگذار: حسین خلج، مجری طرح: الناز پرویز، طراح صحنه و لباس: پریسا مقدم، گریم: عسل دشتی، موسیقی: حمید فلاح حسینی، هلی شات: حسین ترابی، جلوه‌های ویژه: امین تیموری.

https://didhonar.ir/?p=41849