دیدهنر

پس از یک سال تاخیر؛

فراخوان بیستمین دوره جشن تصویرسال منتشر شد

جشن تصویر سال

به گزارش پلاتو هنر، فراخوان بیستمین دوره تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر منتشر شد. متن فراخوان به شرح زیر است: «به احترام و اعتبار عدد «۲۰»، امسال در بیستمین دوره تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر درصددیم به‌جای انتشار

به گزارش پلاتو هنر، فراخوان بیستمین دوره تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر منتشر شد.

متن فراخوان به شرح زیر است:

«به احترام و اعتبار عدد «۲۰»، امسال در بیستمین دوره تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر درصددیم به‌جای انتشار فراخوان همیشگی سال‌های گذشته، مروری داشته باشیم به آثار عکاسی، پوستر، کاریکاتور و فیلم‌های ارائه شده در بیست دوره نمایشگاه تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر.
مرور ویژه‌ای که بدون شک، هم به‌لحاظ تاریخ هنرهای تصویری در ایران و هم به‌علت جذابیت و امکانات آموزشی نمایشگاهی و نیز کیفیت میزگردهای نقد و بررسي آثار منتخب، قطعا میعادگاه خاص اهالی فرهنگ و هنر خواهد بود.

فراخوان مسابقه‌ و نمایشگاه «عکس‌های موبایلی»

بیستمین دوره‌ی تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر از یکم تا هجدهم اسفندماه 1402 همچون دوره‌های گذشته با در اختیار داشتن تمامی فضاهای نمایشگاهی و نمایش فیلم خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

ویژگی اصلی بیستمین دوره، مرورآثار ارایه‌شده در بیست سال گذشته (منتخبی از آثار چاپی عکاسی، گرافیک و کاریکاتور در گالری‌ها و نیز نمایش فیلم‌های برنده جایزه و منتخبی از فیلم‌های شاخص ارائه شده در دوره‌های پیشین جشنواره فیلم تصویر) است.

آثار جدید نمایشگاهی فقط در بخش ویژه «عکس‌های موبایلی» ارائه خواهد شد.

• عکس‌های موبایلی با موضوع آزاد شامل آثار تولید شده در دوسال گذشته (فروردین 1401 تا بیستم بهمن 1402) به تعداد حداکثر 10 تک عکس در نظر گرفته شده است و شرط سنی برای شرکت‌کنندگان ندارد.
• در بخش مسابقه عکس‌های موبایلی به 20 اثر برگزیده، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا می‌شود و لازم به ذکر است به تمامی هنرمندان راه یافته به بخش نمایشگاهی عکس‌های موبایلی، از سوی جشن تصویرسال گواهینامه «انتخاب اثر و شرکت در نمایشگاه » تعلق می‌گیرد.

• هزینه ورودیه برای تعداد 1 تا 10 عکس مبلغ 50 هزار تومان در نظر گرفته شده است که لطفا به کارت بانکی به شماره: 2483 0524 0611 6221 بانک پارسیان ( اکرم هاشملو) واریز شود.
• توجه: عکس‌‌های موبایلی حتما به‌صورت فایل اصلی همراه با مشخصات عکاس (نام و نام خانوادگی، سال تولد، شهر سکونت و شماره تماس) و تصویر فیش واریزی ورودیه، حداکثر تا ساعت 24 روز 20 بهمن ماه 1402 فقط به آدرس ایمیل: mobilephoto20@tassvir.com ارسال شود.

• با توجه به فرصت بسیار محدود انتخاب و چاپ آثار برای ارائه در نمایشگاه، مهلت مورد نظر به هیچ وجه قابل تمدید نخواهد بود.

نتایج بازبینی و اسامی هنرمندان راه‌یافته به بخش نمایشگاه عکس‌های موبایلی و بخش مرور بر بیست سال گذشته نمایشگاه تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر که با انتخاب گروه کارشناسی تصویرسال انجام خواهد شد، از طریق زیر اعلام می‌شود:
سایت تصویر سال http://tassvir.com
کانال رسمی تلگرام تصویر سال https://t.me/tassvir_image
اینستاگرام رسمی تصویر https://www.instagram.com/tassvirsal/
شماره تماس دبیرخانه تصویر سال: 02188841463

آیین پایانی و اهدای جوایز برندگان بخش ویژه: «عکس‌های موبایلی» بیستمین تصویرسال، روز جمعه هجدهم اسفندماه 1402 برگزار خواهد شد.

برنامه‌هاي پيش‌بيني شده براي بيستمين تصوير سال و جشنواره فيلم تصوير

1- نمايش بيش از 500 اثر منتخب عکاسي (خبري، مستند اجتماعي، هنر و هنرمندان، ورزشي و عکاسي خلاقه)، کاريکاتور( مطبوعاتي، هنري) و پوستر به همراه آثار منتخب پيشگامان عکاسي، گرافيک و کاريکاتور در گالري‌هاي مميز، زمستان، پاييز، تابستان، بهار، نامي و ميرميران.

2- نمايش بيش از 60 فيلم منتخب جشنواره فيلم تصوير از سال 1382 تا کنون شامل (فیلم‌های برنده جایزه جوانان زیر 25 سال و مجموعه ای از آثار فیلمسازان شاخص بخش آزاد دوره‌های پیشین) در سالن شهناز

3- برگزاري نشست نقد و بررسي فيلم‌هاي ارائه شده در جشنواره فيلم تصوير با حضور فيلمسازان مطرح و منتقدان صاحب نام سينما.

4- برگزاري نشست نقد و بررسي پوسترهاي ارائه شده در جشن تصويرسال با حضور هنرمندان شاخص طراحي گرافيک.

5- برگزاري نشست نقد و بررسي کاريکاتورهاي ارائه شده در جشن تصويرسال با حضور هنرمندان شاخص کارتونيست.

6- برگزاري نشست نقد و بررسي عکس‌هاي خبري ارائه شده در جشن تصويرسال با حضور عکاسان معتبر مطبوعاتي.

7- برگزاري نشست نقد و بررسي عکس‌هاي مستند اجتماعي ارائه شده در جشن تصويرسال با حضور عکاسان شاخص مستند اجتماعي.

8- برگزاري نشست نقد و بررسي عکس‌هاي نگاهي ديگر (خلاقه) ارائه شده در جشن تصويرسال با حضور هنرمندان شاخص عکاسي هنري.

9- برگزاري نشست نقد و بررسي عکس‌هاي هنر و هنرمندان ارائه شده در جشن تصويرسال با حضور عکاسان معتبر تئاتر و سينما.

10- برگزاري نشست نقد و بررسي عکس‌هاي ورزشي ارائه شده در جشن تصويرسال با حضور عکاسان معتبر ورزشي.

مراسم پاياني همراه با بزرگداشت و اهداي لوح سپاس به همراهان بيست دوره گذشته جشن تصوير سال و جشنواره فيلم تصوير همراه با اهدای جوایز بخش عکس‌های موبایلی در روز جمعه 18 اسفندماه سال جاري در سالن شهناز خانه هنرمندان برگزار خواهد شد.

از آنجا که در حال بررسی شرایط جذب اسپانسر برای برنامه‌های ویژه بیستمین جشن تصویرسال و جشنواره فیلم تصویر هستیم، اسامی اسپانسرهای فرهنگی و مالی این دوره و جزئیات مربوط به نشست‌های نقد و بررسی متعاقبا اعلام خواهد شد.»

https://didhonar.ir/?p=40777