به گزارش پلاتوهنر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، دومین و سومین روز از چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر میزبان شش نمایش رادیویی و دو نمایش تلویزیونی شد.

«معبر کربلا» به نویسندگی بهرام نوری و کارگردانی مهرنوش ثابت‌نیا از گیلان، «بی‌‌از …بی‌زاد» به نویسندگی و کارگردانی مهدی قاسم‌زاده از مازندران و «عبور از هم» به نویسندگی مهدی قاسم‌زاده و کارگردانی مبین بوی‌افزار از مازندران نمایش‌های رادیویی بودند که در روز پنج‌شنبه، بیست‌وهشتم دی در تالار سایه تئاتر شهر اجرا شدند.

«کجایی ابراهیم» به نویسندگی و کارگردانی هنری لیلی عاج با تهیه‌کنندگی حمید نیلی و کارگردانی تلویزیونی مسعود ساکت‌اف ساعت 19 در تالار مشاهیر تئاتر شهر و در جمع هنرمندان استان‌های تهران، گیلان، خراسان جنوبی و مازندران به نمایش گذاشته شد.

«کجایی ابراهیم؟»، زبان مشترک نگرانی شهدا برای حال مردم در شرایط امروز است. این اثر به این نکته می‌پردازد که اگر شهدای گردان کمیل مانند ابراهیم هادی در شرایط امروز جامعه هنوز زنده بودند در مواجهه با آسیب‌هایی که جامعه امروز با آن دست‌به‌گریبان است چه واکنشی نشان می‌دادند.

همچنین، هنرمندان علاقه‌مند به نمایش‌های رادیویی و تلویزیونی روز گذشته (جمعه بیست‌ونهم دی) به تماشای سه نمایش رادیویی در تالار سایه تئاتر شهر و یک نمایش تلویزیونی در موزه عبرت نشستند.

نمایش‌های رادیویی، «بی‌جی‌ام‌تاو»، به نویسندگی ناصر کریمی‌نیک و کارگردانی محمد رادمهر از اصفهان، «رنا» به نویسندگی منصوره عسگری با کارگردانی هانیه پیرامی از خراسان جنوبی و «سووشون» به نویسندگی الهام بهرامی‌شاد و کارگردانی آرش جمال‌الدینی از فارس در سومین روز از چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی فجر اجرا شدند.

«جهنم سرد»، به نویسندگی و کارگردانی هنری میلاد جباری مولانا، تهیه‌کنندگی سیدنیما شمس‌الدین و کارگردانی تلویزیونی سروش طباطبایی میزبان مخاطبان بود.

این نمایش تلویزیونی، روایتی است از ترور زندی‌پور و مستشاران آمریکایی که بعد از این ترور وضعیت بازداشتگاه موقت کمیته مشترک ملتهب می‌شود و در ادامه ۹ نفر را با دلیل و بدون دلیل در تپه‌های اوین به تیر می‌بندند.

به نظر می‌رسد برخلاف سردی هوای تهران، با به راه افتادن کاروان اجراهای جشنواره تئاتر فجر در سالن‌ها و محل‌های اجرای آثار محیطی و خیابانی شاهد گرما و استقبال مخاطبان و علاقه‌مندان و هنرمندان عرصه تئاتر باشیم.

چهل‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با ریاست کاظم نظری و دبیری مهدی حامدسقایان، از 27 دی تا 12 بهمن 1402 در تهران در حال برگزاری است.