به گزارش پلاتو هنر به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ، آئین معرفی برگزیدگان هفتمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران در چهار بخش ثلث، شکسته نستعلیق، نستعلیق و نسخ شب گذشته جمعه 29 دی ماه با حضور وزیر فرهنگ در دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار شد.

این مراسم که با حضور آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین، سید محمود اسلامی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ، محمود سالاری، معاون امور هنری وزارت فرهنگ، مهدی رمضانی‌چابک، مدیرکل استان‌های وزارت فرهنگ، محمد خراسانی‌زاده، مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ، محمدحسین نیرومند، مشاور وزیر فرهنگ و جمعی از هنرمندان خوشنویس سراسر کشور و مسوولان استان در سالن شهید رجایی دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار شد، برای نخستین بار یک بانوی خوشنویس از استان مرکزی در بخش شکسته نستعلیق به عنوان برگزیده نخست معرفی شد.
در بخش ثلث، مجید داستانی، رحیم خلیلی و احسان کاظمی به عناوین اول تا سوم این رشته دست یافتند و علی سلطانی به همراه افشین نجفی بهزاد شایسته تقدیر معرفی شدند.
نفیسه تقوی و لیلا مژدگانلو نیز در بخش بانوان رشته ثلث شایسته تقدیر شده و جوایز نقدی دریافت کردند.
در بخش شکسته نستعلیق، زهرا عظیمی، امیر دانش مراغی و عادل زارعی عنوان‌های اول تا سوم را کسب کردند و طیبه ازندریانی، حمیدرضا خداکرمی، میثم صدری، مجتبی رحمدار، گوهر همایی مقدم و ایمان وکیلی مطلق نیز شایسته تقدیر شدند.
اعظم ابهرچایی و فاطمه کاظمی هم در بخش بانوان شایسته تقدیر شدند.
در بخش نستعلیق (چلیپا) مصطفی عابدینی به رتبه برتر دست یافت و حامد فقیهی و محمدجواد اسدی گورجی نیز دوم و سوم شدند و احد صلاحی‌کیا شایسته تقدیر معرفی شد.
در سیاه مشق نستعلیق، حمید احمدی، هادی سیدخوانی و سید رسول آقامیر عنوان‌های اول تا سوم را به دست آوردند و محمدمهدی فرهنگی در این بخش شایسته تقدیر اعلام شد.
در بخش قطعه نستعلیق نیز محمدجواد شکوهی‌فر، سید علیرضا مطلبی و سید مرتضی جعفری اول تا سوم شدند و سید پیمان سادات‌نژاد نیز شایسته تقدیر معرفی شد.
زهرا حاج ابراهیمی، فاطمه مقیمی، مرضیه محمدی، حکیمه پوریزدان پرست، شیرین محمدکرمی، معصومه بختیاری و نسیبه هادی‌پور نیز در بخش نستعلیق مورد تقدیر قرار گرفتند.
در بخش نسخ نیز محمد نعیم جوادی، مجید سعید کافی، محمد پورقلی‌زاده به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند و از سید مهدی عدنانی، محمد گودرزی و حمید میکانیک در این بخش تقدیر به عمل آمد.
همچنین سحر فرید و زهرا شیرازی‌پور نیز در بخش بانوان مورد تقدیر قرار گرفتند.