به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی اداره‌کل روابط عمومی سازمان سینمایی، سازمان سینمایی نسبت به حواشی به وجود آمده درباره فیلم «هاوایی» اطلاعیه‌ای منتشر کرد.

در واکنش به حواشی به وجود آمده برای فیلم «هاوایی»، سازمان سینمایی با تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اطلاعیه‌ای را منتشر کرد.

در اطلاعیه ای که در واکنش به حواشی فیلم «هاوایی» منتشر شده، آمده است:

«فیلم «هاوایی» در سال ۱۳۹۷ تولید شده و در سال ۱۴۰۲ با اصلاحات بسیاری به روی پرده رفته است. بنا بر تاکید وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص توجه به دغدغه دلسوزانه عرصه فرهنگ و هنر، فیلم سینمایی «هاوایی» مجدداً مورد بازبینی قرار گرفته و موارد دیگری که موجب ایجاد حساسیت یا نگرانی در مخاطبان شده از فیلم حذف و یا تغییر پیدا کرده است. بدین منظور اکران این فیلم پس از نظارت مجدد با اصلاحات انجام شده، به‌نمایش گذاشته خواهد شد.

فیلم «هاوایی» با ایده مرکزی ضد مهاجرت و هشدار به افرادی که بدون مطالعه، شناخت کافی و درست، مسیر مهاجرت یا پناهندگی را در پیش می‌گیرند، تولید شده و با زبان طنز به مسایل و مشکلات پیش‌روی این افراد پرداخته است. با این وجود به دلیل مهاجرت یکی از بازیگران زن این فیلم و وجود برخی لحظه‌های نه چندان مناسب در بخش‌هایی از آن، این اثر چند سالی امکان اکران نداشته است تا اینکه با انجام اصلاحات بسیار و با رویکرد هشدار به جامعه هدف که سودای مهاجرت دارند و البته با نگاه مساعدت سرمایه‌گذار فیلم که دچار مشکلات مالی شده بود، روانه پرده شد.

ضمناً یادآور می‌شود برخی از نماهای فیلم مذکور که در فضای مجازی منتشر و در حال بازنشر است، جزو اصلاحات فیلم قبل از اکران به شمار رفته و بدون اجازه اداره نظارت سازمان سینمایی منتشر شده است و قطعاً طبق قانون با عوامل انتشار برخورد قانونی خواهد شد.»