به گزارش پلاتو هنر به نقل از ستاد خبری جشنواره، پوستر شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با طراحی و اجرای صابر شیخ‌رضایی منتشر شد.

پوستر شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر توسط صابر شیخ‌رضایی هنرمند طراح گرافیک و تصویرساز طراحی شده است. این طراح جوان سال گذشته تندیس طوبای زرین بخش قله‌ها را از پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از آن خود کرد. او امسال علاوه بر طراحی پوستر جشنواره شانزدهم، به عنوان داور بخش طراحی گرافیک نیز در جشنواره حضور دارد.

در توضیح این پوستر آمده است: پوستر شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر بر پایه نقش‌مایه نوشتاری فجر در قالبی نوین شکل گرفته است. فرم ارایه کلمه فجر در این پوستر به گونه‌ای است که از سویی بر شکل دیواره‌های نمایشگاهی اشاره دارد و از سوی دیگر رول بزرگ کاغذ را به ذهن متبادر می‌کند؛ ۲ عنصری که در هنر تجسمی در زمره ضروریات به شمار می‌روند. رنگ‌های پوستر نیز بر اساس شعار جشنواره امسال مبتنی بر نوآوری، نشاط و شادی‌آفرینی مورد نظر قرار گرفته است. بهره‌مندی از نقش‌مایه‌های تصویری نگاره‌های ایرانی هم بر هنر و هویت ملی تأکید دارد؛ منظری که بر پشتوانه سنت‌های هنری در عرصه تجسمی دلالت دارد و این رویکرد را با نگاهی طراحانه و خلاقانه در بیانی امروزی و معاصر ارایه کرده است.

شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به دبیرکلی امیر عبدالحسینی، بهمن امسال در موزه هنرهای معاصر تهران، مؤسسه فرهنگی هنری صبا و مراکز معتبر نمایشگاهی تهران و سایر استان‌ها برگزار می‌شود.