به گزارش پلاتو هنر، دبیرخانه چهاردهمین جشنواره مردمی فیلم عمار آثار مسابقه بخش‌های «فیلم مستند» و «فیلم داستانی» را اعلام کرد که برگزیدگان این بخش‌ها در اختتامیه این جشنواره، معرفی و تقدیر می‌شوند.

نمایش مرکزی آثار از ۲۲ تا ۲۸ دی‌م در سینما فلسطین تهران صورت خواهد گرفت.

بخش فیلم‌های داستانی

تیزر فرهنگی

انگشتر، محمدحسین عباسی، بابایی مدرسه، متین پاکزاد، پیرمرد و دریا، قاسم خسروی، تنها گریه کن، محسن اردستانی رستمی، جمعه، محمد پایدار، حوض خون، محسن اردستانی رستمی، خونه تکونی، سیدسجاد سامیه زرگر، لحظه، زهرا میری

داستانی بلند

اُخت الرضا، سیدمجتبی طباطبایی، ایلیا جستجوی قهرمان، سیدعلی موسوی نژاد، مصلحت، حسین دارابی، هفتِ هفت، رضا دهقان

داستانی کوتاه

اذان صبح به افق یزد، زهره صباغیان، امتیاز آخر، محمدامین مداح‌الحسینی و سجاد سلیمان نژاد، آمبولانس، محسن جهانی، بی‌خوابی، فاطمه میرزایی، پرستار- مهدی میرزابیگی و محسن نخعی راد، حلقه نشون، پویا گندمی، حیاتی تر از غذا، زهراسادات شریعتی و هانیه مهوری، خودت باش!، محمدحسین امانی، دادگاه خانواده، علی آبکار، رویای شیرین، فرشاد امام وِردی، سِمِج، اسماعیل عظیمی، شریف، محمد علیزاده فرد، شورشی، علی سلمانی، عقیق، امیرعلی صراف، ماهکان، علیرضا آقااحمد، محموله، سیدعلی میراللهی، نذر ابدی، محمدجواد رییسی، هانه، میثم ملکی‌پور

داستانی نیمه بلند

انتحار، محمدمهدی فکریان، خوانا بنویسید، مرتضی علیزاده، دنیا، منم فوعه، مصطفی آقامحمدلو

سریال

سوران، سروش محمدزاده، بچه زرنگ (شهید خاوری)، محمدمهدی خالقی

بخش مسابقه فیلم‌های مستند

مستند بخش «حافظه ملی»

آلترناتیو- محمدصالح نیکنام، ایز و۱۳۶۱، محمدرضا میراضی، بی‌وتن‌ها، حسین شمقدری، تفنگداران جنوب، علی بلندنظر، جوان مرگ، سعید فضل زرندی، خشونت نامقدس، سینا ملارضا، دوئل امجدیه، محمدرضا یوسفی، جمال‌الدین، امیر رویینی و علی کوشا، عملیات آژاکس، سید امیراسداله هاشمی، کدهای سیاه، مجید رستگار، مقدس‌نما، امیرعباس کنعانی هرندی، مردی با کیف قرمز- مجید رستگار

مستند بخش «آرمان روح‌الله»

پایان آبان، متین شریفی، حسین، مرتضی مقدس، رقصنده با گرگ، علی عارضی، سر به مهر، مهدی ابراهیم خانی، عشق، ایثار، پرواز، مهدی بخشی، فراخوان خونین، حسین پالیزدار، گزارش کِلارِنبِرگ، محسن کریمیان، مِه آباد، مسعود دهنوی، محرمانه دوحه، محمدحسن یادگاری، مکرون، سجاد رضازاده

مستند بخش «نهضت جهانی مستضعفین»

حمید پرسشی بی‌پاسخ!، مهرداد طاهری، خاطرات تکه تکه، مهدی مطهر، داستان ساحل شرقی، احسان شادمانی، داستان‌های فوتبال (کازابلانکا)، مهدی افضل‌زاده، در برابر تاریکی، اسماعیل ذبیح‌الله، روشنگر شرق، اکبر مخدومی، من «محمدحسن» را دوست دارم، سیدمحمد محمدی سرشت، شریفه، امید مدحج، میراث سمی، علیرضا حسنی

بخش ویژه مستند؛ نظم جدید جهانی

جنگ سردتر، سیامک مختاری، سرزمین مادری، حسن وزیرزاده، قاعده بازی، حسن وزیرزاده، مادر اسراییل، احسان شادمانی

مستند بخش «جنگ اقتصادی»

آهن و تار و بوته، علیرضا باغشنی، سوت گلخانه، معصومه قاسمی و داود محمدی، گامیش، مرتضی اسفندیاری، گنج صمان، علیرضا باغشنی، لئون شهر انقلاب، محسن مقصودی و مهدی فریدی، ماهی‌ها پرواز می‌کنند، محمد مجیدپور، گنج شایگان (نخل درخت زندگی)، یزدان پرونده

مستند بخش «رویای ایرانی»

آرزوی کوچک بزرگ، مسعود کارگر، بدون ترس و اندوه، علیرضا صوتی، بذر امید، محمدقاسم تولایی‌فر، تغییر مأموریت، سجاد ریاحی، رویای بزرگ، احسان مشکور، محدثه به توان ۲، رضوانه فتحی

مستند بخش «نقد درون‌گفتمانی»

اتاق ریکاوری، امیر مظلومی، اندوه جنگل، مریم رزاقی، اینک بانک، داد رسانه، دل کندن، محمدجلیل اسکندرزاده، رزیدنت، امیرمحمد کوچک‌زاده، سردرگم، محسن اسلام زاده، لاتارینو، مجید رستگار، کلاف، سید مصطفی سیدالحسینی، میراب، محسن اسلام‌زاده، هُمیجان، حمیدرضا بهوندی

مستند بخش «ملت قهرمان»

آقای شورا، علیرضا باغشنی، آن مرد، عزیز بابانژاد، داستان بارانی، حسین نژادموسی، درخت جان (سرو نقره‌ای)، جواد تقوی، سرکش- سجاد سلیمانخانی، مولانا، محمدرضا آل عبا، نسخه آخر، عباس میار، نقدعلی، علی‌اکبر شهبازی

مستند بخش «جنگ نرم»

بچه دزد، علی پورمؤمن، پُک آخر؛ راه حل آمریکایی، لقمان یدالهی، داستان پاندمی اطلاعات، مجید شکاری، پشت صحنه (پیاده رُوی شهرت)، حسین الهام، چَهنو، حمیدرضا معشوقی، داستان ناگفته، جانی میلر، کودوکشی، ضحی کریمی، مشت در نمای درشت، محمدصالح حجت‌الاسلامی، ضد (ماجرای بحران مادرانگی)، محسن کریمیان، می ۱۹۶۸، احسان اُمی، میدان به میدان، محمدرضا عبدالحمیدی

مستند بخش «تاریخ فرهنگی، اجتماعی و دفاع مقدس»

آخرین زنگی زمانه، مهرداد خاکی، آستین خالی، سید مهدی خیام‌الحسینی، انقلابی درون انقلاب، سیدحسین امام جمعه، ایستاده در افق، سید مسعود امامی، تنها نترس بدون سلاح، منوچهر رمضانی، به رنگ انار- مهدی آخوندی، پرده آخر- جلال یقموری، پسرخاله‌ها، سیدمحمد محمدی سرشت، عیدوک، امیر عسکری، فرمانده جنگ، حمیدرضا حیدری، هفت سال اینجا، سید مصطفی سیدالحسینی

مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره مردمی فیلم عمار، ۲۹ دی‌ماه ۱۴۰۲ در حوزه هنری برگزار می‌شود. در این مراسم از برگزیدگان بخش‌های اعلام‌شده قدردانی می‌شود.