به گزارش پلاتو هنر به نقل از ورایتی، در حالی که مارتین اسکورسیزی در حال جشن گرفتن موفقیت‌های جدیدترین فیلمش «قاتلان ماه کامل» در فصل جوایز سینمایی است، در همین حال در حال شکل دادن به فیلم بعدی‌اش است که با اقتباس از کتاب شوساکو اندو با عنوان «زندگی عیسی» ساخته می‌شود. اندو نویسنده کتاب «سکوت» هم بود که اسکورسیزی فیلمی با همین نام را با بازی اندرو گارفیلد و آدام درایور در سال ۲۰۱۶ با اقتباس از آن ساخت.

اسکورسیزی در مصاحبه‌ای جدید با لس‌آنجلس تایمز فاش کرد که فیلم بعدی او که مذهبی است بیشتر در زمان حال می‌گذرد. اما گفته شده اسکورسیزی نمی‌خواهد در یک دوره معین حبس شود، زیرا قصدش این است که فیلمش برای احساسی بی‌انتها باشد.

همچنین لس‌آنجلس تایمز نوشته فیلم بعدی او حدود ۸۰ دقیقه خواهد بود، که کاملاً با فیلم‌های قبلی اسکورسیزی از نظر زمانی متفاوت است. «قاتلان ماه کامل» یک فیلم ۲۰۶ دقیقه‌ای است. همچنین گفته شده «زندگی عیسی» بر آموزه‌های اصلی عیسی مسیح متمرکز است و بدون تبلیغ به بررسی اصول وی می‌پردازد.

اسکورسیزی به این نشریه گفته است: در تلاشم تا راه جدیدی پیدا کنم تا زندگی وی را در این فیلم نشان دهم. در حال حاضر شاید خیلی‌ها از مذهب فاصله گرفته باشند، انگیزه‌های اولیه اشتباه نبوده است. می‌خواهم برگردیم و فقط به ریشه مذهب فکر کنیم، شاید برخی خوش‌شان نیاید اما ممکن است در نحوه زندگی برخی هم تفاوت ایجاد کند. بیخود آن را رد نکنید. به عنوان فردی که چند روز دیگر ۸۱ ساله می‌شود، این را می‌گویم.

اسکورسیزی نگارش فیلمنامه فیلم عیسی را با کنت جونز منتقد و فیلمساز به پایان رسانده است و می‌خواهد فیلمبرداری این فیلم را اواخر امسال شروع کند.

در همین حال، وضعیت فیلم دیگر اسکورسیزی که با اقتباس از کتاب غیرداستانی دیوید گران با عنوان «شرط بندی: داستان کشتی غرق شده، شورش و قتل» با بازی لئوناردو دی کاپریو ساخته می‌شود، مشخص نیست. اپل ساخت این فیلم را تابستان ۲۰۲۲ اعلام کرد، اما هنوز تولیدش شروع نشده است.

«قاتلان ماه کامل» که ۷ نامزدی در جوایز گلدن گلوب کسب کرده بود، دیروز یک جایزه را برای بازی لیلی گلدستون در نقش مولی کایل کسب کرد.

 

بیشتر بخوانید:

فیلم‌های جشنواره فیلم فجر معرفی شدند