به گزارش پلاتو هنر به نقل از ستاد خبری شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، سومين و آخرین روز مرحله ملی شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، امروز (١٨ دی‌ماه) به میزبانی تالار رودکی برگزار خواهد شد.

تالار رودکی از ۱۶ تا ۱۸ دی‌ماه هر شب از ساعت ۱۸ میزبان اجرای صحنه‌ای هنرمندان موسیقی نواحی ایران در چهار بخش است.

در سومين و آخرین شب این رویداد هنری نامخاص صیادی (سرنا و دهل ـ کردی)، عبدالعزیز احمدی (آواز و دوتار ـ تربت جام)، مرتضی کریمی (عود ـ هرمزگان)، علی محولاتی (دوتار ـ کاشمر)، هوشنگ کردستانی (گروه‌نوازی ـ کرمان)، عبدقلی شهبازی و روزه عباسی (آواز و نی ـ بلال‌خوانی بختیاری) و احمد الوان یوسف، عمر عبدالکریم حمید (موسیقی ریفی ـ عراق) روی صحنه خواهند رفت.

این در حالی است که بخش پژوهشی جشنواره نیز همچنان در بخش جنبی پابرجاست و این بخش ساعت ۱۶ در طبقه ۵ دفتر موسیقی (سالن جلسات) برگزار می‌شود.

در سومين روز بخش پژوهش نیز قرار است، سیدحسین میثمی سخنرانی خود را با عنوان «تحولات موسیقی مناطق ایران از منظر مردمی و هنری؛‌ مطالعه موردی خراسان» ارائه دهد.

مرحله ملی شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران از ۱۶ تا ۱۸ دی‌ماه به دبیری دکتر محمدعلی مرآتی و در یک گستره ملی به‌ همت دفترموسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسط انجمن موسیقی ایران و با مشارکت بنیاد رودکی در حال برگزاری است و ۱۹ دی‌ماه نیز تالار رودکی میزبان آیین اختتامیه این رویداد ملی خواهد بود.