به گزارش پلاتو هنر، انجمن منقدان فیلم بریتانیا (UKFCA) برندگان ۲۰۲۳ خود را معرفی کردند و «اوپنهایمر» به کارگردانی کریستوفر نولان را به عنوان بهترین فیلم سال برگزیدند. این فیلم موفق شد تا «باربی»، «قاتلان ماه کامل»، «زندگی‌های گذشته» و «مردعنکبوتی: در دنیای عنکبوتی» را پشت سر بگذارد.

کریستوفر نولان نیز برای همین فیلم به عنوان بهترین کارگردان سال انتخاب شد و امرالد فنل، جاناتان گلیزر، مارتین اسکورسیزی و سلین سانگ دیگر رقبای این بخش را پشت سرگذاشت.

جایزه بهترین بازیگر مرد هم به کیلین مورفی برای ایفای نقش اصلی فیلم «اوپنهایمر» تعلق گرفت و بردلی کوپر، پل جیامتی، بری کیوگن و اندرو اسکات مغلوب وی شدند.

در بخش بهترین بازیگر زن لیلی گلداستون بازیگر «قاتلان ماه کامل» عنوان بهترین بازیگر زن سال را دریافت کرد و ساندرا هولر، گرتا لی، مارگو رابی و اما استون را پشت سر گذاشت.

رایان گاسلینگ عنوان بهترین بازیگر مرد نقش مکمل را برای بازی در «باربی» به دست آورد و ریچل مک‌آدامز هم برای بازی در «خدایا آنجایی؟ این منم مارگارت» بهترین بازیگر زن نقش مکمل شد. جایزه بهترین فیلمنامه هم به «زندگی‌های گذشته» رسید.

این منتقدان ۵۰ فیلم برتر سال را هم معرفی کردند که «اوپنهایمر» در صدر لیست جای گرفت.

در جایگاه دوم تا دهم این فیلم‌ها انتخاب شدند: «زندگی‌های گذشته»، «قاتلان ماه کامل»، «مرد عنکبوتی: در دنیای عنکبوتی»، «باربی»، «همه ما بیگانه‌ها»، «بیچارگان»، «آناتومی یک سقوط»، «جان ویک: بخش ۴»، «سالتبرن».

 

بیشتر بخوانید:

میکی ماوس متعلق به همه می‌شود/ تملک عمومی پس از سال‌ها