به گزارش پلاتو هنر به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، امیرحسین سمیعی به عنوان مدیرکل دفتر موسیقی معرفی شد.

بر اساس این گزارش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی امیرحسین سمیعی را به عنوان مدیرکل دفتر موسیقی این وزارتخانه منصوب کرد.

در حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به امیرحسین سمیعی آمده است:

«با عنایت به تعهد، شایستگی و تجارب ارزشمند جناب‌عالی، و پیشنهاد معاون محترم امور هنری، به سمت «مدیرکل دفتر موسیقی» منصوب می‌شوید.
وضعیت امروز موسیقی کشور دارای ضعف­‌ها و قوت­‌هایی است. از علاقمندی بالای جوانان به موسیقی به عنوان فرصتی برای تولیدات فاخر و بامحتوایاصیل فرهنگی ایرانی – اسلامی استفاده نمایید.

امید است با استعانت از خداوند متعال در راستای تحقق سیاست‌های فرهنگی نظام، با حسن تعامل شایسته با اهالی هنر، اصحاب موسیقی و جلب همکاری و حمایت ایشان و راهبری معاون محترم هنری،نسبت به پی‌گیری موارد ذیل اهتمام ورزید.

1) توجه به سند ملی موسیقی و اجرایی سازی سیاست‌های مندرج در آن.

2) حفظ و ارتقای جایگاه اساتید موسیقی کلاسیک و ملی.

3) تقویت و گسترش موسیقی نواحی ایران.

4) توجه به اعزام گروه‌های موسیقی فاخر ایرانی و اجرا در کشورهای مختلف و تقویت دیپلماسی فرهنگی و هنری جمهوری اسلامی ایران.

5) تقویت شوراهای شعر و موسیقی و توجه ویژه به محتواهای ارائه شده توسط هنرمندان و فعالان عرصه موسیقی. در این موضوع، هماهنگی با شورای شعر وزارتخانه ضرورت دارد.

6) تقویت گفتمان انقلابی و توجه به ارزش‌های فرهنگی، تربیتی و خانواده محوربر مبنای رهنمودهای مقام معظم رهبری و امام راحل(ره).

7) توجه به ظرفیت تربیتی و جریان­‌ساز سرود و تقویت و توسعه آن.

مزید توفیق جناب­عالی را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق اهداف دولت مردمی، در پرتو لطف و عنایات امام ‌عصر (عج) و رهبری داهیانۀ حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) از خداوند خواستارم.»

امیرحسین سمیعی متولد سال ۱۳۶۲ و فارغ التحصیل هنرستان موسیقی است که کارشناسی خود را در رشته سینما از دانشگاه هنر معماری تهران دریافت کرده است. وی همچنین در دانشگاه کومیتاس ارمنستان در رشته آواز کلاسیک، موسیقی را دنبال کرده است. خوانندگی در گروه کر ارکستر سمفونیک صدا و سیما، خوانندگی در سمفونی‌های خلیج فارس و دلاوران و آهنگسازی برای موسیقی فیلم نیز در کارنامه هنری او دیده می‌شود.