به گزارش پلاتو هنر، موسسه فرهنگی هنری ایده به منظور بررسی رویکردهای نوین در هجدهمین حراج تهران ویژه آثار هنر معاصر ایران، سومین نشست خود را با حضور شش کارشناس و استاد دانشگاه برگزار می‌کند.

در این نشست که ساعت ۱۷ پنجشنبه ۷ دی ماه در محل این موسسه برگزار می‌شود، نیما ابطحی (منتقد و تحلیلگر بازار ارز دیجیتال)، مرتضی اسدی (نقاش و استاد دانشگاه)، سمیه رمضان ماهی (منتقد و عضو هیأت علمی دانشکده هنر)، آرش سلطانعلی (گالری دار، پژوهشگر و مدرس دانشگاه)، حمیدرضا ششجوانی (اقتصاددان فرهنگ و مدرس اقتصاد هنر) و فؤاد نجم الدین (پژوهشگر هنر و عضو هیأت علمی دانشگاه) رویکردهای نوین در هجدهمین حراج تهران را بررسی خواهند پرداخت.

در این نشست حاضران نیز سؤال‌ها و نقطه نظرهای خود را بیان خواهند کرد. موسسه فرهنگی هنری ایده در کنار فعالیت‌های آموزشی دارای بخش گالری نیز هست و با توجه به رویکردهای آموزشی و گالری داری، نشست‌های مختلفی را میزبانی می‌کند. تاکنون دو نشست به منظور تحلیل و بررسی حراج تهران از منظر هنر و اقتصاد و بررسی نقش حراج‌ها در رونق و کیفیت آثار هنرمندان معاصر در دو سال گذشته با حضور کارشناسان و منتقدان در محل این موسسه برگزار شده است.

هجدهمین دوره «حراج تهران» ویژه هنر معاصر ایران ۲۱ تا ۲۴ آذر با ارائه 114 اثر از 113 هنرمند در حوزه‌های نقاشی، مجسمه و عکس برای نخستین بار به صورت آنلاین برگزار شد. مزایده این رویداد شامگاه جمعه ۲۴ آذر با فروش ۶۱ میلیارد و ۷۷۶ میلیون تومان به پایان رسید. در هجدهمین دوره «حراج تهران» آثار هنرمندان پیشکسوت در کنار آثار هنرمندان جوان ارائه شد.

نشست بررسی رویکردهای نوین در هجدهمین حراج تهران، روز پنج شنبه 7 دی ماه 1402 ساعت 17 در موسسه فرهنگی هنری ایده به نشانی تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، خیابان هجدهم، پلاک ۲۶ برگزار خواهد شد و حضور در این برنامه برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.