به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، فهرست نامزدهای دریافت جایزه هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» اعلام شد.

تا ساعاتی دیگر آیین اختتامیه هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» برگزار شده و برگزیدگان این رویداد معرفی می‌شود. فهرست نامزدهای هر بخش به این شرح است:

* بهترین کارگردانی فیلم مستند کوتاه

نامزدها:

پورزال ( احسان فرخی فرد – ماریا ماوتی )
دختر کوه نور ( جابر بادیاد )
در پناه نیزار ( حبیب علوانی )
سگ خور ( فتح الله امیری – نیما عسگری )
فرشته ها ( مهدی زمانپور کیاسری )

* بهترین کارگردانی  فیلم مستند نیمه بلند 

نامزدها:

مهد کودک ( حانیه یوسفیان )
آب بندان (رضا اکبریان گالشکلایی )
دوئل بوکمال ( محمدرضا ابو الحسنی )
هفت سال اینجا ( سید مصطفی سیدالحسینی )
هم نوایی عاشقانه (آذر مهرابی )

* بهترین  کارگردانی فیلم مستند بلند

نامزدها:

قوی دل ( علی فراهانی صدر)
تکثیر در اسارت (مهدی ایمانی شهمیری)
پدگر (محمدرضا خوش فرمان)
خانواده خلج ( مصطفی حاجی قاسمی- مریم الهامیان)
آذرآبادگان (حامد کلجه ای )

* بهترین پژوهشگر:

نامزدها:

هولاین در ایران ( هادی آفریده)
خانواده خلج ( مریم الهامیان – مصطفی حاج قاسمی )
تکثیر در اسارت (امیر رضا صباغیان -پرستو احمدی)
آذر آبادگان (حامد کلجه ای)
رزیدنت (امیر محمد کوچک زاده)
احمد ( فخرالدین سیدی- محمد پورفر )

* بهترین تصویربردار:

نامزدها:

آخرین کوسه نهنگ ( رامتین بالف – رشاد بالف )
پورزال ( مهدی آزادی )
دوئل بوکمال (احمد عبدالرحیمی – محمد صدری – احمد بخشی )
پدگر (بهروز بادروج)
آب بندان ( رضا اکبریان گالشکلایی )

* بهترین صدا:

نامزدها:

دوئل بوکمال ( مهدی محمودیان ) صدا گذار
آب بندان ( حسن مهدوی ) صداگذار و صدابردار
آخرین کوسه نهنگ (رشاد بالف) صدا گذار و صدا بردار
تکثیر در اسارت ( سید رضا حسینی نیا ) صدابردار – (محمد حسین ابراهیمی) صدا گذار
پورزال ( محمد خدام ) صدابردار – ( مهرداد جلو خانی ) صدا گذار
سگ خور (احسان افشاریان) صداگزار – (عباس ملک حسینی) صدابردار

* بهترین تدوین:

نامزدها:

قوی دل (علی فراهانی صدر)
پورزال (حمید نجفی راد -ماریا ماوتی)
آذر آبادگان (حامد کلجه ای)
دوئل بوکمال (حسن وزیر زاده -ساسان فلاح فر -عباس وهاج)
فرشته ها (مهدی زمانپور کیاسری -جواد سالار خیلی )

* بهترین نویسنده گفتار متن:

نامزدها:

تکثیر در اسارت ( مهدی ایمانی شهمیری)
جمال الدین ( امیر محمد کوچک زاده)
هفت سال اینجا ( علیرضا اسدی )
دوئل بوکمال ( محمدرضا ابوالحسنی )
آذر آبادگان ( حامد کلجه ای – علیرضا احمدی)

بهترین گوینده گفتار متن :

نامزدها :

جمال الدین ( فخرالدین صدیق )
بی قرار ( فرهاد قائمیان )
می 1968 ( ناصر طهماسب )
هزارویکشب بلدیه ( سیامک صفری)
هولاین در ایران ( مهناز افضلی)

* بهترین موسیقی:

نامزدها:

آخرین کوسه نهنگ ( اکبر ابراهیمی )

بی قرار ( محمدرضا علیقلی )

تکیر در اسارت ( افشین عزیزی )
پورزال ( مسعود سخاوت دوست )
بحران خاموش ( بهزاد عبدی )
آب بندان ( حسن مهدوی )
احمد /  سروش فاقدی( ماهور آشور)

* بهترین فیلم (تهیه‌کننده)

نامزدها:

خانواده خلج ( مصطفی حاجی قاسمی- مریم الهامیان)
آخرین کوسه نهنگ ( رامتین بالف )
پورزال ( احسان فرخی فرد – ماریا ماوتی )
تکثیر در اسارت ( مهدی ایمانی شهمیری )
پدگر ( محمد دین دشتی)
قوی دل ( سعید الهی )
دوئل بوکمال ( مرتضی شعبانی )