پلاتو هنر


جورج کلونی روح انسان را مورد ستایش قرار می‌دهد!

به گزارش پلاتو هنر، جورج کلونی آنقدرها هم نگران هوش مصنوعی نیست. البته فقط در بخش بازیگری!

این فیلمساز آمریکایی که اخیرا جدیدترین فیلمش را به نام «پسران در قایق» اکران کرد، طی مصاحبه‌ای با نشریه ددلاین درباره هوش مصنوعی صحبت کرد.

او درباره جایگزین شدن بازیگران با ای آی گفت: با این حرفم شاید خیلی‌ها از کوره در بروند ولی فعلا به دلایلی، من به اندازه دیگران نگران هوش مصنوعی نیستم. وقتی که صحبت از جایگزین شدن بازیگران با ای آی می‌شود، هزینه استفاده از بازیگر هوش مصنوعی خیلی بیشتر از هزینه‌ای است که روزانه یا هفتگی به یک نفر می‌دهند و این یکی از دلایلم است.

کلونی در ادامه مثالی از جایگزین شدن بازیگران در فیلم‌هایی که قبلا ساخته شده‌اند، زد. او در این مورد مطرح کرد: اگر بحث سر بازیگران سیاهی لشگر است که باید بگویم در فیلم «برباد رفته» از مانکن استفاده کردند. سال‌ها است که از تصاویر دو بعدی هم استفاده می‌کنند.

جورج کلونی بیش از آن‌که نگران بازیگران باشد، نگران نویسندگان است.

او عنوان کرد: درک می‌کنم که هوش مصنوعی مسئله کاملا متفاوتی برای نویسندگان است. اگر به هوش مصنوعی بگویید که خیلی خب داستانی مانند فیلم «همه در خانواده» اما با سبک شکسپیر برایم بنویس، این کار برایتان می‌کند و بعد یکی را می‌آورید تا اشکلات را برطرف و [فیلمنامه را] قابل اجرا کند. بنابراین، به نظرم هوش مصنوعی برای نویسندگان مشکل جدی‌تری است و با گذر زمان، جدی‌تر از این هم خواهد شد.

جورج کلونی ترس خود را این گونه ابراز کرد: من نگران این هستم که خیلی از چیزها بیش از حد سریع انجام شوند و امکان بررسی مجددشان از بین برود و جعل شوند؛ این ترسناک است.

با این حال او مطرح کرد که همچنان روح انسان را مورد ستایش قرار می‌دهد و به آن اعتقاد دارد. او امید دارد که بشریت راه خود را پیدا و از این وضعیت نجات پیدا خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: