به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی حوزه هنری؛ نمایش «اسب قاتلین» به کارگردانی محمدهاشم‌زاده در جشنواره تئاتر «کارتاژ» تونس که از یازدهم تا نوزدهم آذر ۱۴۰۲ برگزار می‌شود، با حمایت حوزه هنری به عنوان نماینده کشورمان در جمع ۱۱۰ گروه هنری از ۳۸ کشور جهان قرار خواهد داشت.

این نمایش که حاصل تلاش گروه نمایشی «اردیبهشت» و به قلم رضا گشتاسب، سال گذشته در جشنواره‌های استانی، منطقه‌ای و بین المللی فجر تاتر فجر، مقام نخست را کسب کرد و این روزها آماده شرکت در جشنواره تئاتر« کارتاژ» تونس می‌شود.

متن نمایش «اسب قاتلین» با نگاهی به نمایش‌هایی چون مکبث اثر ویلیام شکسپیر نگاشته شده است. موضوع این اثر حول محور شورش کارگران و رعایا علیه ارباب است؛ اربابی که همگان باور دارند آدم خوبی است و ازاین‌رو نامش را «ارباب خوب» گذاشته‌اند. کارگر مخصوص ارباب با همدستی و همراهی زنش و کشیش و مباشر ارباب ، ارباب و همسرش را می‌کشند. کارگر مخصوص و همدستانش که حالا در شورش پیروز شده‌اند، او را به جای ارباب می‌نشانند. کارگر که حالا ارباب شده است برخلاف «ارباب خوب قبلی و همسر مهربانش» فردی مستبد، دیکتاتور و شبیه به کالیگولا و مکبث تشنه قدرت است.