به گزارش پلاتو هنر، فیلم «آسمان غرب» با محوریت رشادت‌های شهید شیرودی و با بازی میلاد کی‌مرام به روزهای پایانی فیلمبرداری خود رسیده و متقاضی حضور در جشنواره فجر 42 است.

یکی از فیلم‌های دفاع مقدسی در حال تولید سینما «آسمان غرب» درباره شهید شیرودی است که دومین تجربه کارگردانی محمد عسگری پس از «اتاقک گلی» نیز محسوب می‌شود که این فیلم در کرمانشاه فیلمبرداری می‌شود و به تهیه‌کنندگی حبیب والی‌نژاد در حال ساخت است.

«آسمان غرب» محصولی از سازمان سینمایی سوره و بنیاد سینمایی فارابی است.

بر اساس اعلام سازمان سینمایی سوره، محمد ساسان مدیر تولیدات سینمایی سازمان سینمایی سوره درباره این فیلم گفته است: داستان «آسمان غرب» به روزهای آغازین جنگ و نقش‌آفرینی شهید علی‌اکبر شیرودی مرتبط است. یک پروژه اکشن جنگی و پر ریتم که سال‌ها در سینمای دفاع مقدس سراغ نداشتیم. از نظر تجهیزات نظامی و پروداکشن تولید، این فیلم هم از آثار شاخص این سال‌های سینما محسوب می‌شود که بالغ‌ بر ۱۰۰ تانک و نفربر در آن مورد استفاده قرار گرفته است.

بنیاد سینمایی فارابی نیز اعلام کرده است که اخیرا مدیران بنیاد سینمایی فارابی از پشت صحنه این پروژه بازدید کرده‌اند و مسعود احمدیان معاون فرهنگی این بنیاد درباره فیلم گفته است: سینمای ایران امروز بیش از هر زمان دیگری به بازنمایی شخصیت قهرمان برای پیوند بین نسلی و الهام بخشی جوانان از قهرمانان ملی نیاز دارد. شهید شیرودی شخصیت جامعی از یک قهرمان ملی و باغیرت ایرانی دارد که رفتار سلحشورانه، شجاعت، استحکام در تصمیم‌گیری همراه با لطافت شخصیت انسانی ایشان، امکان نگارش فیلمنامه‌ای دراماتیک و تولید فیلمی با پروداکشن بزرگ را فراهم کرد.

«آسمان غرب» یکی از ۱۷ فیلم سینمایی بنیاد سینمایی فارابی برای حضور در چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر است.