به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی تئاتر شهر، امیر نوروزی، حسن‌معینی و کوروش شاهونه آثار راه‌یافته به نخستین دوره جشنواره «هم آغاز» را انتخاب می‌کنند.

امیر نوروزی، بازیگر سینما و تئاتر و فارغ‌التحصیل رشته تئاتر از دانشگاه هنر است. از جمله فعالیت‌های وی در تئاتر می‌توان به بازی در نمایش‌های «لانچر ۵»، «تایم‌لپس»، «سوم ماه می»، «حرفه‌ای» و … اشاره کرد. وی برای نمایش «لانچر ۵» جایزه بهترین بازیگری مرد از جشنواره تئاتر فجر را کسب کرد. بازی در فیلم‌های سینمایی «مامان» و «مصلحت» و مجموعه‌های تلویزیونی «می‌خواهم زنده بمانم»، «مردم معمولی»، «روزی روزگاری مریخ»، «حیثیت گمشده» و «قهوه ترک» از دیگر تجربه‌های او در عرصه بازیگری است.

حسن معینی، نویسنده و کارگردان تئاتر، فارغ‌التحصیل کارشناسی بازیگری و کارشناسی ارشد کارگردانی از دانشگاه هنر است. وی کارگردانی نمایش‌های «هملت»، «تراژدین اجباری»، «آدم آدم است»، «لیر شاه»، «خون به پا خواهد شد» و «آوینیون» را در کارنامه خود دارد. وی همچنین برای نمایش «هملت» برنده جایزه ویژه هیات داوران در بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر دانشگاهی شده است.

کوروش شاهونه، بازیگر، نویسنده و کارگردان تئاتر، تجربه بازی در آثاری همچون «بی پدر»، «لش زدایی»، «طوفان»، «اسکورسیزی» و… را در کارنامه خود دارد و برنده جایزه بازیگری از جشنواره ماه و فستیوال بین‌المللی اربیل شده است. او همچنین در مقام کارگردانی، نمایش‌های پرمخاطب «مانستر» و «هیدن» را روی صحنه داشته است.

بازبینی پنجاه اثر راه‌یافته به مرحله دوم جشنواره، از روز سه‌شنبه ۷ آذر ماه در مجموعه تئاترشهر آغاز شده و تا روز پنجشنبه ۱۶ آذر ماه ادامه خواهد داشت. نخستین دوره جشنواره «هم آغاز» دی ماه سال جاری به دبیری امیر موسی کاظمی در مجموعه تئاتر شهر برگزار می‌شود.