به‌ گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط‌ عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، انجمن سینمای جوانان ایران اولین اردوی فیلم‌نامه‌نویسی را به میزبانی انجمن سینمای جوانان ایران_دفترهمدان به مدت ۷ روز برگزار می‌کند.

اولین اردوی فیلم‌نامه‌نویسی، با دعوت از 70 فیلم‌نامه‌نویس از دفاتر انجمن سینمای جوان در سراسر کشور به‌مدت ۷ روز از 10 تا 16 آذرماه در همدان برگزار می‌شود.

این اردوی تخصصی فیلم‌نامه‌نویسی فیلم کوتاه، با محوریت هفت ژانر «جنگی-دفاع مقدس»، «کمدی»، «ملودرام»، «وحشت»، «علمی-تخیلی»، «فانتزی» و «جنایی-پلیسی» برگزار می‌شود. در این اردو که به‌صورت ملی برگزار خواهد شد، هنرجویان و فیلم‌سازانی از شهرهای سراسر کشور حضور دارند.

در اولین اردوی فیلم‌نامه‌نویسی سینمای جوان، فیلم‌نامه‌نویسان شرکت‌کننده، در 10 گروه 7 نفره دسته‌بندی می‌شوند و استادهای دوره، هنرجویان شرکت‌کننده را به‌شکل کارگاهی هدایت می‌کنند تا ایده‌ها و طرح‌های آن‌ها مورد بررسی قرار گرفته و به فیلم‌نامه کوتاه تبدیل شوند. خروجی هر گروه، دو فیلم‌نامه در ژانر مورد نظر خواهد بود. ­20  فیلم­‌نامه نگارش و تکمیل شده در این اردو، در طول سال در ارد­وهای فیلم‌­سازی، ساخته خواهند شد.

شایان ذکر است، فیلم­نامه‌­نویسان مدعو، بورسیه­‌ آموزشی سینمای جوان بوده و بابت این کارگاه هیچ­گونه هزینه­‌ای پرداخت نخواهند کرد.