به‌گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، بسته فیلم کوتاه شامل 10 فیلم از روز چهارشنبه اول آذرماه 1402 در پلتفرم فیلم‌نت به صورت فروشی اکران آنلاین خود را آغاز کرد.

امور پخش و توزیع انجمن سینمای جوانان ایران همزمان با آغاز آذرماه، بسته فیلم کوتاه «ده‌گانه» از تولیدات انجمن سینمای جوانان را برای نمایش آنلاین در پلتفرم‌ فیلم‌نت  از روز چهارشنبه 1 آذرماه 1402 به صورت فروشی در دسترس مخاطبان فیلم کوتاه قرار داده است.

این بسته اولین بسته از سری «ده‌گانه»های اکران آنلاین فیلم‌های انجمن سینمای جوانان ایران در فیلم‌نت و شامل 10 فیلم کوتاه است:

«13-769» به نویسندگی و کارگردانی روزبه شعرای نجاتی روایت سامان است که جشن سال نو را بهانه خوبی می‌بیند برای پیوستن به مادرش و جشن گرفتن با او؛ این خاطرات قدیمی تنهایی را در ذهن او بیدار می‌کند.

«آب یخ» به نویسندگی و کارگردانی جلال ساعدپناه و تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران – دفتر سنندج ساخته شده و در خلاصه داستان آن آمده است: «شاید بهتر از هر کس، قدر آب را پیرمردی می‌داند که تار قطرات آن را به پودهای عمر خود گره زده است…»

«ابراهیم» به نویسندگی پویان رنجبر و ایمان باقری و کارگردانی پویان رنجبر درباره ﺍﺑﺮﺍﻫﻴﻢ است؛ ﻣﺮﺩ ﻣﻴﺎﻧﺴﺎﻟﯽ ﮐﻪ ﭘﺴﺮﺵ ﭼﻨﺪ ﻣﺎﻩ ﭘﻴﺶ ﺑﻪ ﻗﺘﻞ ﺭﺳﻴﺪﻩ ﺍﺳﺖ و به تهیه‌کنندگی ﻣﻬﺪی ﺭﺷﻴﺪی و ﺍﻧﺠﻤﻦ ﺳﻴﻨﻤﺎی ﺟﻮﺍﻧﺎﻥ ﺍﯾﺮﺍﻥ – دفتر شیراز ساخته شده است.

«999999999» به نویسندگی و کارگردانی کریم عظیمی و تهیه‌کنندگی مشترک کریم عظیمی و انجمن سینمای جوانان ایران – دفتر اردبیل ساخته شده و در آن انسان‌ها درحال طی کردن پلکان زندگی هستند؛ آن‌ها درگیر مسائل زندگانی می‌شوند تا این‌که … .

«آتن» راوی داستان دختری است که با مردی در ارتباط است و تنها چند روز فرصت دارد تا تصمیم بگیرد که با مرد از ایران برود یا نزد مادرش در ایران بماند… . این فیلم به نویسندگی و کارگردانی حسین شاعری و تهیه‌کنندگی حسین شاعری و انجمن سینمای جوانان ایران تولید شده است.

«آرداک» فیلمی به‌نویسندگی و کارگردانی اسماعیل منصف و تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر انزلی است و در خلاصه داستان آن چنین آمده: «من منتظرت می‌مانم، نه به‌خاطر این‌که مطمئن باشم برمی‌گردی، به خاطر اینکه راه دیگری ندارم.»

در «استخوان» رسیدن خبر پیکر تازه تفحص‌شده به خانواده‌ای، مسیر زندگی‌شان را عوض می‌کند. فیلم‌نامه این فیلم را کریم خودسیانی و غلامرضا حیدری مشترکا نوشته و غلامرضا حیدری به تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران آن را کارگردانی کرده است.

«آن سوی خیابان» را احمد میرهاشمی نگاشته و کارگردانی کرده است . این فیلم داستان پیمان است که  همراه پدرش در کارگاه چوب کار می‌کند؛ پیمان خانه‌ای برای سگش در کارگاه چوب ساخته است؛ از طرفی یک اره برقی از کارگاه چوب گم شده است. تهیه‌کنندگی این فیلم برعهده انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر کرج بوده است.

«آن شب باران می‌بارید» به‌نویسندگی و کارگردانی محمدمهدی باقری ماجرای شخصی را روایت می‌کند که همسرش نیمه شب  او را از خواب بیدار می کند و اظهار می‌کند که شخصی در خانه است…  و به‌تهیه‌کنندگی محمدمهدی باقری و انجمن سینمای جوانان ایران ساخته شده است.

«آینه‌های پریده‌رنگ» که به تهیه‌کنندگی سالم صلواتی و انجمن سینمای جوانان ایران – دفتر سنندج تولید شده، راوی داستان “شوبو” زنی جوان است که برای بچه‌دار شدن در برزخ تردیدی قرار گرفته و انگار برای مادر شدن فرصت چندانی ندارد… . نویسندگی و کارگردانی این فیلم کوتاه را سالم صلواتی برعهده داشته است.

بسته‌های اکران آنلاین «ده‌گانه» به تناوب در پلتفرم فیلم‌نت بارگذاری و متعاقبا زمان آغاز اکران آن‌ها و فیلم‌های هر بسته اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است تمام فیلم‌هایی که در بسته‌های فروشی اکران آنلاین فیلم کوتاه در پلتفرم‌ها معرفی و توزیع شده‌اند، پس از اتمام بازه زمانی 60 روز از اکران خود، به صورت اشتراکی در دسترس مخاطبان در بازه زمانی نامحدود قرار می‌گیرند.

امور پخش و توزیع انجمن سینمای جوانان ایران تاکنون بالغ بر 210 فیلم کوتاه را که در انجمن سینمای جوانان ایران تولید شده‌اند، به صورت اشتراکی و  فروشی در پلتفرم‌های هاشور، ودیو، تیوال و فیلیمو اکران آنلاین کرده است.