به گزارش پلاتو هنر به نقل از هالیوود ریپورتر، کریستوفر نولان این گمانه‌زنی را که ممکن است پس از موفقیت فیلم «اوپنهایمر» به سمت سری فیلم‌های مامور ۰۰۷ برود را رد کرد.

نولان در مصاحبه‌ای با آسوشیتدپرس در آستانه نمایش فیلم جدیدش «اوپنهایمر» در سامانه نمایش آنلاین گفت: «نه، متأسفانه خیر، هیچ حقیقتی در مورد این شایعات وجود ندارد و پروژه بعدی من فیلم جیمز باند نیست».

نولان از زمانی که سه‌گانه پیشگامانه خود از فیلم‌های بتمن را با «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» در سال ۲۰۱۲ به پایان رساند، از این آزادی برای ساخت فیلم‌های مهمی مانند «میان ستاره‌ای» و «تنت» و حماسه‌های تاریخی از جمله «دانکرک» و فیلم جدید «اوپنهایمر» استفاده کرده است، اما او همیشه بر این واقعیت اذعان کرده که سری فیلم‌های «جیمز باند» می‌تواند او را به سمت فیلمسازی فرانچایز (سری فیلم) بازگرداند.

نولان یک دهه پیش هنگام تبلیغ فیلم‌های «بتمن»، معمولا سری فیلم‌های جاسوسی «جیمز باند» را مورد تحسین قرار می‌داد و حتی به این موضوع اشاره داشت که با باربارا بروکلی تهیه‌کننده این سری فیلم درباره ساخت یک فیلم «جیمز باند» ملاقات کرده است اما دنیل کریگ هنوز در نقش مامور ۰۰۷ حضور داشت و او تنها در صورتی به کارگردانی یک فیلم علاقه‌مند است که بتواند نقش اصلی را خودش انتخاب کند.

«اوپنهایمر» جدیدترین ساخته کریستوفر نولان است که عنوان پرفروش‌ترین فیلم زندگی‌نامه‌ای سینما را به نام خود ثبت کرده است. این فیلم نگاهی جامع به زندگی «جی. رابرت اوپنهایمر»، فیزیکدان نظری آمریکایی و از پیشگامان ساخت بمب اتمی دارد و در آن کیلین مورفی در نقش «رابرت اوپنهایمر» بازی کرده است. این پروژه با بودجه‌ای بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار ساخته شده و کمپانی یونیورسال نیز پس از قطع همکاری نولان با برادران وارنر، پخش این فیلم را برعهده دارد.

 

بیشتر بخوانید:

بازیگران فیلم جدید جیمز ال بروکس معرفی شدند