به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، نمایش «وِرا نام تهمینه سهراب کرد» به نویسندگی و کارگردانی حسین تفنگدار و تهیه‌کنندگی محسن کبیرنژاد از هفتم آذرماه در سالن سایه تئاتر شهر، روی صحنه خواهد رفت.

این نمایش پیش از این در هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی سال ۱۳۹۶، کلن آلمان سال ۱۳۹۷ و لاهه‌ هلند سال ۱۳۹۸ اجرا داشته و مورد استقبال مخاطب قرار گرفته بود.

در کارنامه حسین تفنگدار، نویسندگی و کارگردانی آثاری چون «الماس و شهر تارا»، «راز نقل آخر» و … به چشم می‌خورد. او همچنین سابقه بازی در نمایش‌های «افسانه دریا، آوای مهر» و… را در کارنامه هنری خود دارد.

آخرین اثر نمایشی این هنرمند در مقام نویسنده و کارگردان، نمایش «ماشین‌دودی» است که فروردین و اردیبهشت سال گذشته در تماشاخانه سنگلج روی صحنه رفت.

بازیگران این اثر نمایشی (به ترتیب ورود به صحنه) میترا شجاعی، دانیال تفرشی، محسن میرهاشمی و مهتاب باجلان هستند.

دیگر عوامل این اثر نمایشی عبارت‌اند از محسن کبیرنژاد (آهنگساز)، فرشته شمس (آواز)، محسن کبیرنژاد، مهدی ابراهیمی و علی جباری (نوازندگان)، دانیال تفرشی (دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز)، پونه ولی‌زاده (منشی صحنه)، پرنیان حقیقی (دستیار دوم کارگردان)، کسرا ریاحی‌وفا (مدیر هماهنگی و تبلیغات)، علی کیهانی (مشاور رسانه‌ای)، علی گودینی (طراح گریم)، حسین تفنگدار (طراح صحنه و لباس)، آزیتا سمناک و زهرا تفنگدار (عکاسان)، محمدرضا غلامی (طراح گرافیک).

در خلاصه روایت این نمایش آمده است: «زنی از خاک بیرون می‌آید و مدعی می‌شود داستان کشته شدن سهراب به دست رستم آن‌گونه که تاکنون خوانده و شنیده‌ایم، نیست. او که اسرار آن روز شوم را بهتر از هرکسی می‌داند، اینک از جانب روح گردآفرید موظف شده تا پرده از آن راز بزرگ بردارد…»