به گزارش پلاتو هنر به نقل از ایران تئاتر، نمایش «دایی وانیا» به کارگردانی لیلا نوگباور با بازی استیو کارل، بازیگر و کمدین آمریکایی اول اردیبهشت 1403 در برادوی روی صحنه می‌رود.

در «دایی وانیا» که تولید مرکز تئاتر لینکلن است، علاوه بر استیو کارل، ویلیام جکسون هارپر، جین هودیشل، آلفرد مولینا، میا کاتیگ باک و آنیکا نونی رز به عنوان بازیگر حضور خواهند داشت.

مرکز تئاتر لینکن اعلام کرد که هایدی شرک، نمایشنامه‌نویس و فیلمنامه‌نویس ترجمه جدیدی از نمایشنامه «دایی وانیا» ارائه داده و متن اجرا بر اساس ترجمه اوست.

پیش‌نمایش «دایی وانیا» از دوم آوریل 2024 (14 فروردین) در سالن ویوین‌بومانت آغاز می‌شود و اجرای رسمی از روز بیستم آوریل (اول اردیبهشت) شروع خواهد شد.

در این اثر نمایشی که یکی از پراجراترین متن‌های نمایشی جهان به شمار می‌آید، استیو کارل، بازیگر سینما و تلویزیون برای نخستین بار روی سن تئاتر خواهد رفت و نقش شخصیت اصلی نمایش آنتوان چخوف، «دایی وانیا» را اجرا می‌کند. آلیسون پیل در نقش سونیا، خواهرزاده وانیا ظاهر می‌شود. استیو کارل و آلیسون پیل، پیش‌تر مقابل هم در فیلم سینمایی «دن در زندگی واقعی»(پیتر هجز،2007) ایفای نقش کرده بودند. از دیگر بازیگران نمایش می‌توان اشاره کرد به آلفرد مولینا در نقش الکساندر ولادیمیرویچ سربریاکوف، جین هودیشل که نقش مامان ووینیتسکایا ظاهر می‌شود، همین‌طور آنیکا نونی رز در نقش یلنا و ویلیام جکسون هارپر.

لیلا نوگباور، کارگردان آمریکایی نمایش «دایی وانیا» از دانشگاه ییل دانش‌آموخته شده و علاوه بر کارگردانی تئاتر، در تلویزیون و سینما نیز فعال است. نخستین فیلم بلند او با بازی جنیفر لورنس به نام «گذرگاه» سال گذشته اکران شد.