به گزارش پلاتو هنر به نقل از ورایتی، کیلین مورفی بازیگر «اوپنهایمر» و اما استون بازیگر «بیچارگان» در جوایز بین‌المللی فیلم پالم اسپرینگز ۲۰۲۳ با جایزه بازیگری نخل صحرا تجلیل می‌شوند.

کیلیان مورفی، بازیگر «اوپنهایمر» جایزه دستاورد نخل صحرا برای یک بازیگر را از جوایز بین‌المللی فیلم پالم اسپرینگز ۲۰۲۳ دریافت خواهد کرد. مورفی برای بازی در نقش فیزیکدان جی رابرت اوپنهایمر در فیلم کریستوفر نولان ۴ ژانویه در مراسم اهدای جوایز سینمایی این جشنواره تجلیل می‌شود.

مورفی بازیگر سریال «پیکی بلایندرز» با بازی در سه‌گانه «شوالیه تاریکی»، «تلقین» و «دانکرک» هم با نولان همکاری کرده بود.

ناخاتار سینگ چاندی رییس جشنواره در این باره گفت: مورفی تصویر خیره‌کننده‌ای از جی رابرت اوپنهایمر به‌عنوان دانشمندی با روحیات متضاد که تولید اولین بمب اتمی جهان را رهبری می‌کند، ارایه کرد.

ریز احمد، جف بریجز، بردلی کوپر، دنیل دی لوئیس و آدام درایور از دریافت کنندگان قبلی این جایزه هستند.

همچنین اِما استون هم با جایزه بازیگری نخل صحرا تجلیل می‌شود. وی برای بازی در فیلم «بیچارگان» ساخته یورگوس لانتیموس این جایزه را می‌گیرد.

رییس جشنواره از اما استون به عنوان یکی از مهم‌ترین بازیگران زن این نسل که بازی‌هایش بدون توجه به نقش، همیشه استثنایی بوده یاد کرد و گفت برای بازی در «بیچارگان» نمی‌توان هیچ کس را مناسب‌تر از وی تصور کرد.

اما استون پیش از این سال ۲۰۱۶ در کنار همبازی‌اش رایان گاسلینگ و کارگردان فیلم دمین شازل برای «لالا لند» در این جشنواره جایزه پیشتاز را گرفته بود.

امسال جایزه پیشتاز به فیلم «قاتلان ماه کامل» اسکورسیزی اهدا می‌شود. این جایزه به بازیگران و کارگردان یک فیلم برای کار جمعی آنها در یک پروژه سینمایی استثنایی اهدا می‌شود. مارتین اسکورسیزی، لئوناردو دی کاپریو و لیلی گلادستون در مراسم ۴ ژانویه این جایزه را دریافت می‌کنند.

«کتاب سبز»، «شکل آب»، «بلفاست»، «لالا لند»، «خانم سانشاین کوچولو»، «فبلمن‌ها» و «محاکمه شیکاگو ۷» پیش از این جایزه پیشتاز را به خانه برده‌اند.

جشنواره فیلم پالم اسپرینگز از ۴ تا ۱۵ ژانویه (۱۴ تا ۲۵ دی) برگزار می‌شود.

 

بیشتر بخوانید:

اعتراض تهیه‌کننده «فسیل» به توقف اکران فیلمش