به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی هنری رودکی، ارکستر موسیقی ملی ایران «همراه با خاطره‌ها» را پس از گذر یک سال، به آهنگسازی و رهبری مجید انتظامی در تالار وحدت روی صحنه می‌برد.

این کنسرت بنا بود در روزهای ششم و هفتم مهر ماه سال ۱۴۰۱ در تالار وحدت برگزار شود. ولی با وجود تمرین‌های مستمر ارکستر ملی ایران به سرانجام نرسید و حالا قرار است پس از یک سال تاخیر در تالار وحدت اجرا شود.

در این کنسرت قطعات «حماسه خرمشهر»، «از کرخه تا راین»، «بوی پیراهن یوسف»، «آژانس شیشه ای»، «دیوانه از قفس پرید»، «ترن»، «دوئل»، «شیخ بهایی»، «زال و سیمرغ (موسیقی تیتراژ بچه های کوه آلپ)» برگزیده آثار استاد مجید انتظامی پس از یک دهه دوری از صحنه اجرا به رهبری این هنرمند به مخاطبان ارائه می‌شود. این درحالی است که اجرای قطعه سمفونی خرمشهر به شکل کامل، برای نخستین‌بار صورت می‌گیرد.

در این رویداد، ارکستر موسیقی ملی ایران با ترکیبی از سازهای ایرانی و کلاسیک و همراهی گروه کر بنیاد رودکی، خاطره انگیزترین آثار مجید انتظامی را می‌نوازد.

رویداد موسیقایی «همراه با خاطره‌ها» با همکاری مشترک بنیاد رودکی، دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن موسیقی ایران ۱۵ آذر ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت اجرا می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت تهیه بلیت این اجرا به سایت ایران کنسرت به نشانی Iranconcert.com مراجعه کنند.

بیشتر بخوانید:

اجرای مجید انتظامی همچنان در هاله‌ای از ابهام