به گزارش پلاتو هنر، جفری کَتسنبِرگ هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل اجرایی کمپانی DreamWorks که انیمیشن‌هایی نظیر «شرک»، «ماداگاسکار»، «پاندای کونگ فو کار» و «چگونه اژدهای خود را آموزش دهید؟» را ساخته است، در گفتگویی با Bloomberg New اعلام کرد که با ظهور فناوری هوش مصنوعی، 90 درصد هنرمندانی که در صنعت انیمیشن فعالیت دارند، کار خود را از دست خواهند داد.

کتسنبرگ در مورد این موضوع مطرح کرد: من صنعت دیگری را نمی‌شناسم که بخواهد بیشتر از رسانه، سرگرمی و هنر تحت تاثیر قرار بگیرد.

هم‌بنیان‌گذار DreamWorks با اشاره به تکنولوژی‌هایی که پیش از این داستان سرایی را تحت تاثیر قرار داده‌اند، گفت: خودکار، قلمو، چاپ فشاری، دوربین عکاسی و دوربین فیلمبرداری در مقابل تاثیراتی که از هوش مصنوعی خواهیم دید، هیچ هستند. با توجه به ظهور تکنولوژی‌های دیجیتال و تاثیراتی که در این ده سال اخیر بر رسانه داشته‌اند، اتفاقاتی که در ده سال آینده میافتند، عملا ده برابر بزرگتر خواهند بود.

او ادامه داد: هوش مصنوعی را به چشم یک قلموی جدید و یا یک دوربین جدید ببینید. به نظرم هوش مصنوعی هم مانند بقیه ابزارهای هنری، موقعیت‌های بسیار زیادی را ایجاد خواهد کرد.

او درمورد جایگاه نیروی انسانی عنوان کرد: خلاقیت انسانی همچنان در بخش پرامپت‌نویسیِ ای آی، ضروری خواهد بود. در حقیقت پرامپت‌نویسی تبدیل به یک ویژگی هنری خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

پایان اعتصابات هالیوود!

با ChatGPT درآمد دلاری کسب کنید!