به گزارش پلاتو هنر به نقل از ورایتی، موسسه ساندنس در مراسم افتتاحیه دوره بعدی جشن خود که گرامیداشت ۴۰ سالگی جشنواره است، دستاوردهای فیلمسازان مستقل پیشرو و در حال ظهور را ارج می‌نهد و مورد توجه قرار می دهد.

کریستوفر نولان در این مراسم با اهدای جایزه تریلبلیزر موسسه ساندنس تجلیل خواهد شد. پیش از این «ممنتو» درام تحسین شده این کارگردان در جشنواره فیلم ساندنس ۲۰۰۱ به نمایش درآمده بود.

سلین سانگ و مایت آلبردی، فیلمسازان آینده‌داری که آثار هر ۲ در جشنواره فیلم ساندنس ۲۰۲۳ به نمایش درآمد، جایزه سالانه ونگارد را دریافت خواهند کرد. سانگ کارگردانی درام «زندگی‌های گذشته» را انجام داده و آلبردی کارگردانی مستند «خاطره ابدی» را بر عهده داشت.

نولان درباره این افتخار گفت: نمایش «ممنتو» در جشنواره فیلم ساندنس، لحظه‌ای کلیدی در زندگی حرفه‌ای من بود، این جایزه گواهی بر تأثیر خارق‌العاده فیلمسازی مستقل است.

سونگ در مورد این افتخار گفت: من فوق‌العاده مفتخرم که این جایزه را دریافت می‌کنم و برای من واقعاً معنایی جهانی دارد. ساندنس جایی است که اولین فیلمم را برای اولین بار به نمایش گذاشتم و هرگز این تجربه را فراموش نمی‌کنم. ساندنس جایی است که کار من به عنوان یک فیلمساز از آنجا آغاز شد و خانه‌ای شد برای «زندگی های گذشته» و خانه ای برای من؛ به عمیق ترین شکل.

آلبردی نیز بیان کرد: دریافت جایزه ونگارد یک افتخار مطلق است. ساندنس برای من دروازه ورود تماشاگران آمریکای شمالی بود و از ۲ فیلم آخرم حمایت زیادی کرد. بسیار سپاسگزارم که آوانگارد روایی در مستندها نیز کاربرد دارد و مرزهای فیلمسازی در حال گسترش است. «خاطره ابدی» فیلمی است که به من چیزهای زیادی در مورد شیوه‌های بی‌نهایت گفتن، نگاه کردن و کار کردن با داستان‌های واقعی آموخته است.

جشنواره فیلم ساندنس ۲۰۲۴ به صورت حضوری در پارک سیتی و سالت لیک سیتی از ۱۸ تا ۲۸ ژانویه و به صورت آنلاین از ۲۵ تا ۲۸ ژانویه برگزار خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید:

انتشار «Venom 3» به تعویق افتاد