به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، برنامه اجراهای آبان ماه تالارهای نمایشی مجموعه با نه نمایش در تالارهای اصلی، چهارسو، قشقایی، سایه وکارگاه نمایش اصلی اعلام شد.

در تالار اصلی،‌ نمایش«پدر» نوشته فلوریان زلر و کارگردانی آروند دشت‌آرای، از 17 مهرماه، ساعت 18:30 با مدت زمان 80 دقیقه، قیمت 200 و 100 هزار تومان در سالن اصلی به صحنه رفته است. رضا کیانیان،‌ مارین ون هولک، سعید چنگیزیان، سوگل خلیق، شیدا خلیق، بهزاد کریمی و پریسا شاه‌ولیان در این نمایش ایفای نقش می‌کنند. نمایش «پدر» تجربه‌ای دردناک اما انسانی از زوال عقل (آلزایمر) یک پدر و مشکلات ارتباطی او با دخترش پس از این بیماری است.

همچنین از روز یکشنبه 7 آبان‌ماه، نمایش «آواز عاشقانه دختر دیوانه» به کارگردانی آروند دشت آرای و مارین ون هولک و بازی الناز شاکردوست، نوید پورفرج، خسرو پسیانی و مارین ون هولک، ساعت 20:30 با مدت زمان 90 دقیقه و قیمت بلیت 100 تا 250 هزارتومان در سالن اصلی به صحنه رفت. نمایشنامه «آواز عاشقانه دختر دیوانه» توسط طلا معتضدی براساس رمان «ریش آبی» نوشته «آمیلی نوتوم» و ترجمه «ویدا سامعی» نوشته شده است.

تالار چهارسو نیز از 9 آبان‌ماه میزبان نمایش «این دنیا یه کنسرت ریکی مارتین به من بدهکاره» نوشته و به کارگردانی سهند خیرآبادی، بازی امیر مهدی ژوله و الیکا عبدالرزاق،‌ ساعت 20، با مدت زمان 65 دقیقه و قیمت بلیت 180 هزار تومان شده است. این نمایش درباره مردی میان‌سال است که تصمیم گرفته بحران‌های زندگی خود را با مخاطب در میان بگذارد.

همچنین نمایش «یادگار» نوشته و به کارگردانی مهرداد کوروش‌نیا از 16 آبان‌ماه ساعت 18:30 با مدت زمان 50 دقیقه در تالار چهارسو به صحنه می‌رود. نسیم ادبی به عنوان بازیگر در این نمایش حضور دارد و قیمت بلیت آن 120 هزارتومان در نظر گرفته شده است. «یادگار» روایتگر عاشقی و دلدادگی، دلبستگی و فراق با نگاهی متفاوت است.

تالار قشقایی نیز از روز جمعه 21 مهرماه میزبان نمایش «تله و زیون» نوشته عبدالحی شماسی و کارگردانی الهه پورجمشید شد. این نمایش ساعت 18 با مدت زمان 70 دقیقه و قیمت بلیت 120 هزارتومان به صحنه می‌رود و درباره زن و شوهر فقیری است که بچه خود را به خاطر خرید یک تلویزیون می‌فروشند و پس از آن دچار چالش‌هایی می‌شوند. در نمایش «تله و زیون»، نادیا فرجی، محسن زرآبادی، محمود موسوی،‌ هدیه طاهری و علی خاتمی به ایفای نقش می‌پردازند.

نمایش «نفرین رزالین» براساس نمایشنامه «رومئو و ژولیت» شکسپیر و کارگردانی مسعود طیبی از 16 آبان‌ماه،‌ ساعت 18 با مدت زمان 60 دقیقه و قیمت بلیت 120 هزارتومان در تالار قشقایی به صحنه می‌رود و در آن کیوان بهرامی، روژین پناهی، محمدجواد شیخ و یگانه محمدی ایفای نقش می‌کنند.

تالار سایه از روز پنجشنبه 20 مهرماه، میزبان نمایش «حقایقی درباره سگها و گربه‌ها» به نویسندگی محمد منعم وکارگردانی محمدهادی عطایی ساعت 18:30 با مدت زمان 50 دقیقه و قیمت بلیت 110 هزار تومان شده است. در این نمایش، ویدا جوان، محمدهادی عطایی و مائده عبدلی به عنوان بازیگر حضور دارند. داستان این نمایش درباره زن و شوهری است که پس از سالها می‌خواهند بچه‌دار شوند…

از روز دوشنبه 8 آبان‌ماه در تالار سایه نمایش عروسکی بزرگسال «مامان» نوشته و به کارگردانی الهام سلج محمودی، ساعت 20:30، مدت زمان 35 دقیقه و قیمت بلیت 100 هزارتومان به صحنه رفت و در آن مرجان نامورآزاد، رویا ناصری،‌ علی باروتی، صبا قدیمی و معصومه آرواز در این نمایش به عنوان بازی‌دنده عروسک حضور دارند. این نمایش درباره انتخاب در شرایطی است که انسان بین مسوولیت و انتخاب شخصی، قرار می‌گیرد.

کارگاه نمایش نیز از روز 14 آبان‌ماه ماه ساعت 19 میزبان نمایش «زندگی من، یک من ساده!» نوشته شراره پورخراسانی و کارگردانی محمدعلی زمانی با مدت زمان 60 دقیقه و قیمت بلیت 80 هزار تومان می‌شود. در این نمایش، سمیه انصاری، ارغوان رهین، رضا برزن، پویا فلاح و رویا نوذری به ایفای نقش می‌پردازند.

این نمایش درباره زنی است که عاشق تئاتر و نقاشی است و زمانی که به تئاتر پا می‌گذارد اتفاقاتی برای او رخ می‌دهد که زندگیش را عوض می‌کند.