به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، مهدی حامدسقایان، دبیر چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، با صدور حکمی، محسن سوهانی را به‌ عنوان مدیر بخش نمایش‌های تلویزیونی این رویداد منصوب کرد.

در متن حکم دبیر چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر آمده است:

«جناب آقای محسن سوهانی
با سلام و احترام
نظر به تعهد و تجارب ارزشمند جنابعالی در عرصه فعالیت‌های هنری به‌موجب این حکم به‌عنوان مدیر نمایش‌های تلویزیونی چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منصوب می‌شوید.
برگزاری مطلوب جشنواره و همدلی، حفظ حرمت و کرامت هنرمندان شریف تئاتر ایران از نکات مورد انتظار است.
امید است با استعانت از پروردگار متعال اهتمام لازم را برای برگزاری با شکوه این رویداد مهم هنری با تعامل با دیگر مدیران جشنواره به کار بندید.
موفقیت و سربلندی شما را از درگاه ایزد منان خواستارم.»

محسن سوهانی که از بهمن سال 1399 تاکنون عهده‌دار مدیریت اداره‌کل هنرهای نمایشی رادیو و شبکه رادیویی نمایش است، دانش‌آموخته دکترای تخصصی مدیریت رسانه و اطلاعات دانشگاه آزاد اسلامی است. او پیش‌ازاین نیز مدرک کارشناسی ارشد تهیه‌کنندگی و کارشناسی تلویزیون و هنرهای دیجیتال را نیز از دانشگاه صداوسیما دریافت کرده بود.

فارغ‌التحصیل نخستین کارگاه آموزشی تخصصی مستندسازی در ایران به میزبانی انجمن مستندسازان سینمای ایران و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، فارغ‌التحصیل فیلم‌سازی از انجمن سینمای جوانان ایران، فارغ‌التحصیل برنامه‌سازی تلویزیونی از موسسه فرهنگی سروش، تدریس سرفصل‌های تخصصی علوم ارتباطات و هنر در دانشگاه‌های سوره، پارس و دیگر مجموعه‌های آموزشی، انجام‌های فعالیت‌های اجرایی و تخصصی در حوزه‌های مختلف تولید رسانه‌ای اعم از زیبایی‌شناسی تصویر تا نرم‌افزارهای مختلف تدوین و جلوه‌های ویژه از سوابق علمی و تخصصی سوهانی در عرصه‌های رسانه‌ای و نمایشی است.

او طی سال‌های اخیر علاوه بر فعالیت‌های متعدد رسانه‌ای و تلویزیونی با مجموعه‌های رسانه‌ای مختلف در حوزه تولید محتوا، تولید و کارگردانی فیلم کوتاه و مستند، فعالیت در حوزه‌های میان‌رشته‌ای رسانه و ارتباطات، تهیه‌کنندگی، فیلمنامه‌نویسی، مدیریت تولید، مجری‌گری و تألیف و انتشار آثار مکتوب در حوزه‌های ادبیات، پروژه‌های مختلفی را پیش روی مخاطبان قرار داده است.

عضویت در انجمن مستندسازان سینمای ایران، عضویت در هیئت اجرایی جشن سینمای مستند، عضویت در جمع هیئت‌داوران پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار، مؤسس و مدیر واحد هنری شبکه جهانی سحر، مشاور مدیر شبکه یک سیما و عضویت در کارگاه ارزیابی مشاغل تولیدی و برنامه‌سازی معاونت صدا، بخشی از سوابق اجرایی و مدیریتی محسن سوهانی طی سال‌های اخیر را تشکیل می‌دهند.