به گزارش پلاتو هنر، آیین اختتامیه سی‌امین جشنواره هنر‌های تجسمی جوانان ایران، یکشنبه ۵ شهریور در مجتمع فرهنگی فجر سنندج برگزار شد.

این مراسم، با معرفی نفرات برتر جشنواره سی‌ام همراه بود که به شرح زیر است:

تصویرسازی
تقدیرشدگان نوجوان: نگار امینی از اصفهان، هانیه خزایی از تهران
تقدیرشدگان جوان: زهرا مصطفایی از همدان، حانیه مرتضی زاده از تهران
در رشته تصویرسازی برگزیده نوجوان وجود نداشت و به همین جهت در بخش جوان، پارسا توانایی از فارس و الهه محمدی از قم به صورت مشترک، برگزیده اعلام شدند.

خوشنویسی
تقدیرشده نوجوان: علی صادقی از خراسان رضوی
تقدیرشدگان جوان: متین اعتباریان از اصفهان و محمدرضا شاه محمدی از تهران
برگزیده نوجوان: آیدا قدمی از فارس
برگزیده جوان: محمدتقی محرم زاد از اردبیل

سفال و سرامیک
تقدیرشدگان جوان: حانیه معبودی از تهران، مهدیه نیلوفر از تهران
برگزیده جوان: زهرا دانا از اصفهان

طراحی
تقدیرشده نوجوان: علی توسلی از اردبیل
تقدیرشده جوان: زهرا ستاره آسمان از گیلان، فائزه یحیایی از اصفهان
برگزیده مشترک جوان: امیرمحمد مقدم از تهران و معصومه مسیب خواه از گیلان

طراحی گرافیک
تقدیرشدگان نوجوان: حمیدرضا خوش گفتار از خراسان رضوی
تقدیرشدگان جوان: نیلوفر عبداللهی از خراسان رضوی
برگزیده نوجوان: امیرمهدی خطی نسب از مرکزی
برگزیده جوان: نگین پورطهماسبی از تهران

عکاسی
تقدیرشدگان نوجوان: ابوالفضل محمودی از البرز
تقدیرشدگان جوان: زهرا علی اصغری از تهران، محمدرضا زارع از اصفهان
برگزیده نوجوان: محمدرسول حاتم آبادی از مرکزی
برگزیده جوان: محمدرضا جلیل زاده از آذربایجان غربی

کاریکاتور
تقدیرشده نوجوان: میترا کاوه از زنجان
تقدیرشدگان جوان: صائب ضیایی از مازندران، فرزین امیری حسینی از کردستان
برگزیده نوجوان: یاسمین مرادی از کرمانشاه
برگزیده جوان: حسین قربانی از قم

مجسمه‌سازی
تقدیرشدگان نوجوان: آراز نسیمی از کردستان
تقدیرشدگان جوان: امیررضا شاه حسینی از خراسان رضوی
برگزیده نوجوان: آراز حسین پناهی از کردستان
برگزیده جوان: هانیه بهرا از کرمان

نقاشی
تقدیرشدگان نوجوان: ریحانه شکاری از تهران، پوریا بهرامی هزاوه از مرکزی
تقدیرشدگان جوان: زهرا حیدری از اردبیل،  سیده مریم احراری از فارس
برگزیده جوان: شیدا صفاری از البرز

نگارگری
تقدیرشدگان نوجوان: حدیثه دوستی از قزوین، فرشاد نادران از اصفهان
تقدیرشدگان جوان: غزل قربانی از قزوین، نگار نوروزی از اصفهان
برگزیده نوجوان: فاطمه فرهنگ سهلوانی از اصفهان
برگزیده جوان: صابر حلوانی از اصفهان