به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران، داریوش یاری پس از فیلم مستند «کربلا جغرافیای یک تاریخ»‌ فیلم سینمایی «پس از واقعه» را با موضوع اسارت زنان پس از واقعه عاشورا کلید زد.

فرهاد مختاری مدیرکل هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران از آغاز ساخت فیلم «پس از واقعه» به همت این بنیاد خبر داد و گفت: این فیلم با حضور محمدحسن اختری رئیس بنیاد بین‌المللی عاشورا کلید خورد و امیدواریم برای حضور در چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر آماده شود.

وی با اشاره به اینکه این فیلم در راستای اولویت‌های موضوعی معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران برای تولید فیلم‌های سینمایی با موضوعیت «زنان» در حال تهیه است و پیش از این «شور عاشقی» نام داشت، گفت: با بررسی‌های صورت گرفته اسم فیلم به «پس از واقعه» تغییر پیدا کرد و فیلمبرداری این پروژه در روز جمعه ۲۷ مرداد ماه در منطقه کویری خور بیابانک آغاز شد.

مختاری با اشاره به موضوع «پس از واقعه» اظهار کرد: در این فیلم سعی خواهد شد تا روایت اسارت اسرای کربلا و حضرت زینب (س) و سختی‌هایی را که از کوفه به سمت شام متحمل شدند، به تصویر درآوریم.

مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه فیلمبرداری «پس از واقعه» ۵۵ جلسه خواهد بود، تشریح کرد: کارگردان و نویسنده فیلم داریوش یاری است که قبلا فیلم «کربلا جغرافیای یک تاریخ» را ساخته بود.

فیلم‌های سینمایی «دست ناپیدا» به کارگردانی انسیه شاه حسینی و «خواهر طاهره» با موضوع زندگی مرحومه مرضیه حدیده‌چی از دیگر فیلم‌های سینمایی در دست تولید بنیاد شهید است.