به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی این نمایشگاه، «نقشی بر تاروپود زمان» عنوان نمایشگاه نقاشی و چیدمان دلارام قائمی است که از 20 تا 25 مرداد ماه در گالری ایده میزبان علاقمندان است.

دلارام قائمی درباره چگونگی شکل گیری مجموعه اخیرش گفت: فرش های قدیمی که از پدرم برایم به یادگار مانده بود سبب شد تا در سرم جرقه ای بدرخشد و در آثارم تاروپود قالی ها را با تاروپود بوم نقاشی گره بزنم و حاصلش شد قرار گرفتن تکه هایی از قالی در کنار نقش صورت خورشیدوش زنان و جقه های میان تهی از ساسانی تا قاجار.

گالری ایدهاو افزود: پیش از این دو اثر از این مجموعه را در قالب نمایشگاهی در گالری شکوه به نمایش گذاشتم و این برای نخستین بار است که مجموعه «نقشی بر تاروپود زمان» را به صورت مستقل به نمایش می گذارم و این پروژه همچنان ادامه خواهد داشت.

این هنرمند تصریح کرد: فرش ایرانی هر کجا که باشد فرصتی ست برای لمس تاریخ این مرزوبوم و همواره بر تارک فرهنگ ایرانی درخشیده است. خواه پا زیرک باشد، خواه فرش با شکوه بهارستان در کاخ تیسفون و خواه در کنج خانه من و شما. به نظرم در دوران معاصر که مرغ جان بشر در کمند تکرار گرفتار آمده است گاه باید ساختارشکنی اتفاق بیافتد.

او در مورد سبک و تکنیک آثارش گفت: این آثار هنر سنتی در دیدگاه نو و ترکیب نقاشی و فرش های قدیمی به سبک وینتیج است و با تکنیک ترکیب مواد خلق شده است. این روزها توجه به احساس و نوعی بیان سنت و مدرنیته در کنار هم و حس و حال زیبای شرقی کمتر دیده می شود.

این هنرمند نقاش درباره تصاویر زنان نوازنده از دوره ساسانی تا قاجار در مجموعه «نقشی بر تاروپود» گفت: زنان ارتباط تنگاتنگی با تاریخ و فرش دارند. گویی این زنان هستند که با گره پود روی تارهای فرش تاریخ را می نویسند.

قائمی ادامه داد: این مجموعه شامل 20 نقاشی و دو کار چیدمانی است که در ابعادی چون 70 در 165 و 120 در 120 خلق شده اند.

گالری ایده در خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، خیابان هجدهم (رمضانی)، پلاک 26 واقع شده است.