دیدهنر

نمایش ۸۰ اثر خوشنویسی شکسته نستعلیق

فرهنگسرای نیاوران

به گزارش پلاتو هنر، نمایشگاه «خال و خط شکسته» با نمایش آثار خوشنویسی سیدعلی فخاری در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود. در این نمایشگاه ۸۰ اثر خوشنویسی شکسته نستعلیق به نمایش گذاشته شده است که اکثر آثار از کاغذهای قدیمی، زرافشان

به گزارش پلاتو هنر، نمایشگاه «خال و خط شکسته» با نمایش آثار خوشنویسی سیدعلی فخاری در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود. در این نمایشگاه ۸۰ اثر خوشنویسی شکسته نستعلیق به نمایش گذاشته شده است که اکثر آثار از کاغذهای قدیمی، زرافشان منقوش به طلا و تذهیب با طلا و تعدادی از آثار هم بر روی کاغذهای آهار مهره و کاغذهای ابرو باد دست ساز با رنگ گیاهی است.

این نمایشگاه در روز جمعه (۲۰ مرداد ماه) در گالری یک فرهنگسرای نیاوران دایر خواهد بود.

سیدعلی فخاری متولد ۱۳۴۳، شهر قزوین است. وی فعالیت هنری خود را سال ۱۳۶۰ آغاز کرده‎ است و از سال ۱۳۷۰ مدرس انجمن خوشنویسان ایران و قزوین در خدمت اساتیدی چون استاد محصص مستشاری و استاد غلامحسین امیرخانی در رشته تخصصی شکسته نستعلیق فعالیت کرده است.

هدف این هنرمند از برگزاری چنین نمایشگاهی نشان دادن توانمندی هنر خوشنویسی در عرصه فرهنگ هنر و تأثیر بسزای آن در جامعه کنونی و یادآوری تاریخ و تمدن این هنر در جوامع بین‎الملل و حتی در ایران است.

او معتقد است جوانان باید بدانند که این هنر ریشه عمیقی در فرهنگ، ادب و عرفان ما در ادبیات دارد، همچنین تأثیرگذاری آن برای حفظ ارزش‎ها که ما باید به هنر اصیل خودمان همچنان پایبند باشیم.

این نمایشگاه تا ۲۹ مرداد ماه و در روزهای عادی از ساعت ۱۰ تا ۱۹ و روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۱۹ در گالری شماره ۱ فرهنگسرای نیاوران میزبان علاقمندان است.

https://didhonar.ir/?p=26644