به گزارش پلاتو هنر به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلم «باربی» که تاکنون در اکران جهانی‌اش بیش از یک میلیارد دلار فروخته، قرار است از پنجشنبه این هفته در سینما‌های عربستان سعودی و امارات متحده عربی اکران شود و بعد از هفته‌ها، به گمانه‌زنی‌ها درباره اضافه شدن این فیلم به لیست طولانی فیلم‌های توقیفی، پایان داد.

در ابتدا قرار بود این فیلم همزمان با شروع اکران جهانی‌اش در 12 ام جولای، در این منطقه نیز اکران شود اما ماموران محلی سانسور اعلام کردند که این فیلم نیاز به چند اصلاح کوچک دارد و به همین دلیل، تاریخ اکران این فیلم تا 31 ام آگوست به تعویق افتاد.

حال به نظر می‌رسد که با جلو افتادن تاریخ اکران این فیلم، راه حل مشکل پیدا شده است اما هالیوود ریپورتر نتوانست تایید کند که آیا بخش‌هایی از این فیلم سانسور شده است یا خیر.

در حال حاضر، قرار است که این فیلم فقط در دو تا از بزرگ‌ترین سینماهای حاشیه خلیج فارس اکران شود و خبری حاکی از اکران «باربی» در دیگر منطقه‌های خلیج فارس وجود ندارد.

معمولا اکثر کشورهای حاشیه خلیج فارس پیرو تصمیم‌گیرهای عربستان سعودی هستند اما اغلب کویت، کشور سختگیرتری در سانسور کردن و به خصوص سانسور ارجاع‌های همجنس‌گرایانه به شمار می‌آید.

کویت اخیرا در اقدام بی‌سابقه‌ای، فیلم ترسناک «با من حرف بزن» را توقیف کرد. این اقدام نه به دلیل خود این فیلم، بلکه به دلیل جنسیت غیر‌باینری و ترنس‌مردانه زوئی تِرَکِس بازیگر این فیلم بود. این درحالی است که فیلم «با من حرف بزن» بدون هیچ سانسوری در دیگر سینماهای حاشیه خلیج فارس اکران شد.

فیلم با من حرف بزن

پوستر فیلم «با من حرف بزن»

فیلم با من حرف بزن

زوئی تِرَکِس در فیلم «با من حرف بزن» محصول کمپانی A24