به گزارش پلاتو هنر به نقل از ددلاین، آرتور شمیت تدوینگر فیلم‌های سینمایی و برنده دو جایزه اسکار در سن 86 سالگی درگذشت. او چندین دهه با رابرت زِمِکیس کارگردان آمریکایی همکاری داشت.

شمیت تدوینگر فیلم‌های کلاسیکی مانند «فارست گامپ»(Forrest Gump)، «چه کسی برای راجر رابیت پاپوش دوخت؟»(Who Framed Roger Rabbit)، «دور افتاده»(Cast Away)، «تماس»(Contact) و سه‌گانه «بازگشت به آینده»(Back to the Future) به کارگردانی رابرت زِمِکیس بود.

آرتور شمیت دو جایزه اسکار برای بهترین تدوین برای فیلم‌های «فارست گامپ»(1994) و «چه کسی برای راجر رابیت پاپوش دوخت؟»(1988)در کارنامه هنری خود داشت.

آرتور شمیت

شمیت و زِمِکیس نیز در فیلم‌های «مرگ درخور اوست»(Death Becomes Her) و «آنچه در زیر است»(What Lies Beneath) با یکدیگر همکاری داشتند.

رابرت زِمِکیس کارگردان آمریکایی در واکنش به مرگ او گفت: آرتور شمیت خیلی با استعداد و همکاری با او برایم مسرت بخش بود. او مرد بسیار محترمی بود. همکاری و ارتباط با او برایم باعث افتخار است.

این تدوینگر آمریکایی همچنین با مایکل مان، تیلور هکفورد، مایکل اپتد، مایک نیکولز، بَری ساننفِلد و.. همکاری داشت.

پدر او آرتور پی شمیت نیز یک تدوینگر تحسین شده بود و همکاری طولانی مدت با بیلی وایلدر داشت. «سانست بلوار»(Sunset Boulevard)یکی از  فیلم‌هایی است که این دو با هم همکاری کردند.