پلاتو هنر


چرا بازیگر «ماتریکس» از هوش مصنوعی می‌ترسد؟

به گزارش پلاتو هنر به نقل از هالیوود ریپورتر، بازیگران و نویسندگان هالیوود این روز‌ها در صف اعتراض حضور دارند تا استفاده کمپانی‌های فیلمسازی از هوش مصنوعی و جایگزین شدنشان توسط این تکنولوژی را متوقف کنند.

در این حین، لَمبِرت ویلسون بازیگر فرانسوی که بیشتر برای بازی در نقش مِروینژین در فیلم «ماتریکس» معروف است، مصاحبه‌ای با هالیوود ریپورتر در این باره انجام داد.

ویلسون در فیلم «ماتریکس» نقش یک هوش مصنوعی منحوس را ایفا می‌کند اما در دنیای حقیقی، این بازیگر 65 ساله با نگرانی و ترس همکاران آمریکایی‌اش در رابطه با گسترش هوش مصنوعی همدردی می‌کند.

او طی مصاحبه‌ ای گفت: من صد در صد طرفدار معترضان هستم و به نظرم این کشمکش [با کمپانی‌ها] برای آینده‌مان بسیار حیاتی است. در حال حاضر از ما به عنوان یک هنرمند و بیننده سواستفاده می‌شود. آنها اطلاعات بسیار مهمی را از ما پنهان می‌کنند و ما را در جریان اینکه چه دستاورد‌های مهمی برای‌شان داریم و یا چگونه از طریق ما پول در می‌آورند، قرار نمی‌دهند.

ویلسون در ادامه بیان کرد: در مورد هوش مصنوعی، من به شخصه هنگام ساخت بازی ویدئویی «ورود به ماتریکس» شاهد این تکنولوژی بودم. آنها در یک روز حالت‌های مختلف چهره من را ضبط کردند و با استفاده از تکنیک‌های موشن کپچر نسخه ثانویه من را ساختند و یک روز دیگر هم تا جایی که ممکن بود کلماتی را که می‌گفتم، ضبط کردند تا بتوانند آواتار کامل‌تری از من بسازند. چه اتفاقی برای آن منِ دیگر خواهد افتاد؟ این منِ جدید می‌تواند به راحتی با استفاده از صورت و صدای من اعلان جنگ کند. اکنون درباره 20 سال پیش صحبت می‌کنیم!

بازیگر فیلم «ماتریکس» در پایان گفت: پس من طرفدار همکاران آمریکایی‌ام هستم و بنظرم آنها دارند برای انسان‌ها می‌جنگند.

بیشتر بخوانید:

آثاری که با تلفیق عکاسی و هوش مصنوعی خلق شدند