به گزارش پلاتو هنر، ریدلی اسکات فاش کرد که واکین فینیکس دو هفته پیش از آغاز فیلمبرداری فیلم حماسه تاریخی «ناپلئون»، دقیقا نمی‌دانست باید چه کاری انجام دهد.

فیلم سینمایی «ناپلئون» نخستین همکاری ریدلی اسکات کارگردان و واکین فینیکس بازیگر برنده اسکار پس از گذشت پیش از دو دهه از ساخت فیلم «گلادیاتور» است که فینیکس در نقش اصلی ناپلئون در مقابل ونسا کربی در نقش ژوزفین همسر امپراتور فرانسه مقابل دوربین رفته است.

اسکات در گفتگویی با مجله امپایر در مورد فینیکس گفت: دو هفته پیش از آغاز فیلمبرداری گفت من نمی‌دانم چه کاری باید کنم و بنابراین ما ۱۰ روز کامل نشستیم و صحنه به صحنه و با تمامی جزئیات در مورد فیلم صحبت کردیم و می‌توان گفت تمرین کردیم.

اسکات در ادامه فینیکس را بهترین بازیگر برای ایفای نقش شخصیت‌های آسیب دیده معرفی کرد و گفت به همین دلیل است که او برای بازی در نقش ناپلئون بسیار عالی بود.

فینیکس نیز درباره این فیلم گفت: تصمیم چندان سختی برای قبول کردن بازی در فیلم دیگری به کارگردانی ریدلی اسکات نداشتم. حقیقت این است که یک ایده بسیار نوستالژیک از کار دوباره با ریدلی وجود داشت. من تجربه فوق‌العاده‌ای از کار با او را در فیلم «گلادیاتور» داشتم، خیلی جوان بودم و اولین فیلم بزرگ من بود. واقعا آرزوی دوباره آن تجربه یا چیزی مشابه را داشتم. او در گذشته درباره چیزهای دیگری به سراغ من آمده بود، اماچیزی نبود که برای هر دوی ما اغواکننده باشد و بنابراین من واقعاً از ایده تجربه چیزی جدید با ریدلی خوشم آمد.

اسکات پیش از این نیز فاش کرده بود که انتخاب فینیکس برای نقش «ناپلئون» منجر به بازنویسی کامل فیلمنامه شد تا بازیگر راحت‌تر باشد. فیلمنامه «ناپلئون» توسط دیوید اسکارپا نوشته شده است که فیلمنامه فیلم «همه پول دنیا» به کارگردانی اسکات را نیز نوشته است.

اسکات همچنین گفت: فینیکس تا حد ممکن غیر معمول است، البته نه از روی عمد، بلکه از روی شهود. این چیزی است که او را منحصر به فرد می‌کند. اگر چیزی او را آزار دهد به شما اطلاع می دهد. او ناپلئون را با پرسش‌های مداوم خاص کرد. با فینیکس می‌توان فیلمنامه را بازنویسی کرد تا کمک کنیم روی اینکه ناپلئون بناپارت چه کسی بود تمرکز کند. من باید به آن احترام می گذاشتم، زیرا هرآنچه گفته می‌شد فوق العاده سازنده بود و همه چیز را بزرگتر و بهتر کرد.

تریلر منتشرشده از این فیلم نشان‌دهنده صحنه‌های نبرد جذاب و چشمگیری است و پروژه بزرگ ریدلی اسکات را می‌توان از هم‌اکنون از شانس‌های اسکار ۲۰۲۴ دانست. ویژگی قابل توجه دیگر این فیلم این است که کمپانی اپل که سازنده این فیلم است قصد دارد با «ناپلئون» وارد اکران سینمایی شود که برای صاحبان سینما خبر خوشایندی است.

گفته می‌شود که این فیلم نگاهی اصیل و شخصی به ریشه‌های ناپلئون و صعود سریع و بی‌رحمانه‌اش به امپراتوری دارد که از منظر رابطه اعتیادآور و اغلب ناپایدار او با همسرش و عشق واقعی ژوزفین، با بازی ونسا کربی، نگریسته می‌شود. طاهر رحیم، بن مایلز، متیو نیدهام و لودین سانیه دیگر بازیگران این فیلم هستند.

واکین فینیکس پس از بازی درخشان در فیلم «جوکر» و کسب جایزه‌های متعدد از جمله جایزه اسکار، گلدن گلوب، بفتا و انجمن بازیگران آمریکا برای بهترین بازیگر نقش اصلی مرد و همچنین کسب جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره کن، در نقش «ناپلئون بناپارت» فرمانده انقلابی و امپراتور فرانسه مقابل دوربین رفته است.

کمپانی‌های اپل و سونی فیلم «ناپلئون» را از تاریخ ۲۲ نوامبر (اول آذر) اکران می‌کنند.

منبع: ایسنا