به گزارش پلاتو هنر، لورنزو ماتوت تصویرگر و هنرمند ایتالیایی، برای ششمین سال متوالی طراحی پوستر رسمی جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز را بر عهده داشته، قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی جهان که امسال هشتادمین دوره آن از ۳۰ اوت تا ۹ سپتامبر (۸ تا ۱۸ شهریور) برگزار می‌شود.

لورنزو ماتوتی توضیح می دهد که تصویر انتخاب شده برای پوستر امسال از سنت فیلم های جاده‌ای الهام گرفته شده است و از این طریق به دنبال بیان احساسات آزادی، ماجراجویی و کشف سرزمین های جدید است.

این هنرمند ایتالیایی همچنین گفت: «با گرافیک بازی کردم تا جهان‌های جدیدی را که می‌توان از طریق سینما کاوش کرد نشان بدهم. ما متقاعد شده‌ایم که آینده‌ای فوق‌العاده‌ای برای سینما و مسیرهای جدید در پیش است. علاوه بر این، جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز امسال هشتادمین دوره خود را جشن می‌گیرد و ما می‌خواستیم آن را با شماره‌ای که روی پلاک خودروی خیالی درج شده است، گرامی بداریم. طبیعتاً بسیاری از فیلم‌هایی هستند که می‌توان با این تصویر تداعی کرد مانند «سبقت» ساخته «دینو ریسی» کارگردان مطرح ایتالیایی در سال ۱۹۶۲ و فیلم «تلما و لوئیز» از «ریدلی اسکات» محصول ۱۹۹۱. امیدوارم هر یک از ما فیلم جاده‌ای خود را پیدا کنیم. این آرزوی ما برای سینماست؛ آینده ای برای اکتشاف، در جستجوی مرزهای جدید: یک سینمای درخشان و رنگارنگ».

امسال دیمین شزل کارگردان فیلم «لا لا لند» ریاست هیات داوران بخش مسابقه اصلی ونیز ۲۰۲۳ را بر عهده خواهد داشت و فهرست فیلم‌های حاضر در جشنواره ونیز ۲۰۲۳ به زودی اعلام خواهد شد.

منبع: ایسنا