به گزارش پلاتو هنر، نمایشگاه گروهی «منتخب نسل نو 13» تا 17 مرداد ماه در گالری ایکس هما در معرض تماشا قرار دارد.

در توضیح این نمایشگاه آمده است: «منتخب نسل نو سیزدهم در حالی به نمایش نهایی رسیده که دوران جدیدی در الگوریتم تصویری در حال تکوین است، هنرمندان جوان با تاثیر مستقیم از رسانه های جمعی و موتورهای جستجوی اینترنتی، داده‌های گسترده‌ای را در اختیار دارند و از همین منظر قطع ارتباطی عاطفی با نسل قبل را تجربه می‌کنند؛ این در حالی ست که مسائل پیچیده ای مثل هویت بومی در عصر جهانی دیگر از اعتبار برخوردار نیستند و در عین حال معیارهایی مثل سبک جای خود را به ژانر و ضدژانرها داده‌اند.

البته نباید از نظر دور داشت که به دلیل گسست‌های ذهنی دوران معاصر را باید یکی از پیچیده‌ترین ادوار تاریخی به حساب آورد منتها جامعه‌ ایرانی به دلیل همین ویژگی از خوانش منحصر به فردی از همتایان خود در آسیا و خاورمیانه برخوردارست و همین خصلت را در لحظاتی خلاقانه در هنر و ادبیات و در شکل عام در فرهنگ رودرروی شما قرار می‌دهد. تصاویر موجود در این سالانه تنها گوشه‌ای از این تنوع و تکثر ریختی و معرفتی‌ست.

برگزار کنندگان این سالانه کوشیده‌اند طی دو دهه اخیر تصویر واقعگرایانه‌ای از ضعف و قوت نقاشان جوان را ترسیم و در عین حال فرصت مواجهه‌ آرت‌سین با این استعدادهای نوظهور را در حد مقدورات فراهم نمایند.»

گالری هما در نشانی تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، پلاک5 واقع شده است.

در ادامه تعدادی از این آثار را مشاهده می‌کنید:

منتخبان نسل نو

منتخبان نسل نو

منتخبان نسل نو