به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی برج آزادی، در دیدار رومینا گوادالوپه پرز راموس سفیر بولیوی در ایران از برج آزادی که با همراهی فرزاد هوشیار پارسیان رئیس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی انجام گرفت، از همه فضاها، جذابیت‌های داخلی و بام برج آزادی بازدید به عمل آمد و بعد از بازدید در جلسه مشترکی بر افزایش تعاملات فرهنگی هنری بین ۲ کشور تاکید شد و رئیس برج آزادی نسبت به برگزاری هفته فرهنگی و روز ملی بولیوی به میزبانی این مجموعه اعلام آمادگی کرد.

راموس ضمن ابراز خوشحالی از حضور در نماد ملی ایران، از ایرانیان به‌ عنوان مظهر مقاومت در مقابل غرب یاد کرد و با اشاره به اشتراکات فرهنگی و تاریخی ایران و بولیوی به‌ ویژه در روابط سیاسی ابراز امیدواری کرد که این دیدار، بتواند راهگشایی برای آشنایی دو ملت با فرهنگ و هنر هر دو کشور باشد و از آمادگی تعاملات و همکاری‌های دوجانبه و برگزاری نشست‌های مشترک بین اهالی فرهنگ و هنر استقبال کرد.

برج آزادیهمچنین در این بازدید موزه عکاسی استاد محمدعلی جدیدالاسلام، سالن ایران‌شناسی و عکس‌های مقاومت و ایستادگی سربازان در کنار نماد ملی کشور مورد توجه سفیر بولیوی در ایران قرار گرفت.

راموس اظهار داشت: به همه نقاط گردشگری ایران سفر کردم اینکه در موزه ایرانشناسی برج آزادی همه ایران را یکپارچه دیدم شگفت‌زده شدم.

وی با دیدن عکس اعزام رزمندگان بسیجی سپاهیان محمد(ص) از میدان آزادی در زمان هشت سال دفاع مقدس، تحت تاثیر قرار گرفت و گفت: این عکس نماد مقاومت ملت ایران برای رسیدن به آزادی است.

در پایان این دیدار قرار بر این شد تا روز ۶ اوت (۱۵ مرداد) همزمان با روز ملی کشور بولیوی برنامه‌های فرهنگی هنری در مجموعه برگزار شود.