به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، در نهمین و آخرین روز از برگزاری نوزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی (شنبه هفدهم تیر)، هشت نمایش در بخش صحنه‌ای و چهار اثر در بخش فضای باز اجرا خواهند شد.

بخش بین‌الملل 

«پرندگان ابدی هستند» به نویسندگی لوییز جیفونی و کارگردانی آنتونیو کاماکو اوروپزا از مکزیک به مدت زمان 30 دقیقه در ساعت‌های 17 و 19 در تالار هنر میزبان علاقه‌مندان است.

نمایش‌های ایرانی صحنه‌ای 

«پیراهنی به نام جنگ» به نویسندگی و کارگردانی سرگل اسلامیان با مدت زمان 35 دقیقه از تهران در ساعت‌های 17 و 19 در تالار قشقایی روی صحنه می‌رود.

«بازی» به نویسندگی ساموئل بکت و کارگردانی مشترک زهرا عظیمی‌نیا و وحید حجازی از رشت با مدت زمان 30 دقیقه در دو سئانس ۱۸ و ۲۰ در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

«عقاب» به نویسندگی و کارگردانی ناصر آویژه از تهران با مدت زمان 50 دقیقه در دو سئانس ۱۸ و ۲۰ در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر اجرا می‌شود.

«پدر شعر فارسی» به نویسندگی و کارگردانی افشین قاسمی از تهران به مدت 45 دقیقه ساعت‌های ۱۷ و ۱۹ در کارگاه نمایش تئاتر شهر میزبان تماشاگران است.

«آخرین نوار کراپ و کراپ و کراپ» به نویسندگی ساموئل بکت با کارگردانی درنا کمالو از تهران برای ۳۵ دقیقه ساعت‌های 18 و 20 در سالن بزرگ مولوی  میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

«پدر چوب» به نویسندگی و کارگردانی مجید کیمیایی‌پور از اصفهان برای40 دقیقه ساعت‌های ۱۷ و ۱۹ در سالن کوچک مولوی روی صحنه است.

«قورباغه و غریبه» به نویسندگی متشرک زهرا ناظری و بهنام متعارفی با کارگردانی زهرا ناظری از تهران برای 70 دقیقه ساعت‌های 18 و 20  در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود.

نمایش‌های فضای باز 

در بخش نمایش‌های فضای باز نوزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران-مبارک، چهار نمایش «یه تار سبیل» به نویسندگی و کارگردانی راضیه پاشایی در ساعت 19، «سرزمین مادریم» به نویسندگی و کارگردانی مشترک سمیه گلباز و داوود بختیاری در ساعت 19:30، نمایش

«ازدواج پرماجرا» به نویسندگی و کارگردانی حسین ربیعی در ساعت 20 و نمایش «هله هله کوسه» به نویسندگی و کارگردانی علی قاضی در ساعت 20:30 در محوطه مجموعه تئاتر شهر میزبان علاقه‌مندان خواهند بود.

نوزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران-مبارک به دبیر هادی حجازی‌فر، هشتم تا هفدهم تیر در حال برگزاری است.