به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، مستند کوتاه «چوب» به کارگردانی مرتضی پایه‌ شناس به بخش مسابقه نهمین جشنواره فیلم «ال ای ام پی ای» (LAMPA)  روسیه که از 3 تا 8 اکتبر برابر با 11 تا 16مهرماه امسال در شهر پرم روسیه برگزار می‌شود، راه یافت.

جشنواره بین المللی فیلم «ال ای ام پی ای» (LAMPA) با هدف توسعه محتوای تصویری اجتماعی در جهان با موضوعاتی چون محیط زیست، توسعه پایدار، داوطلبانه و خیریه  با هدف تغییر جهان به مکانی بهتر ایجاد شده، تا کنون از 134 کشور بیش از 11000 فیلم کوتاه در مورد این موضوعات به این جشنواره فیلم ارسال شده است. این جشنواره با سازمان ملل متحد برای پیشبرد اهداف توسعه پایدار همکاری می‌کند.

پخش بین‌الملل این فیلم بر عهده واحد بین الملل سازمان سینمایی سوره است.

«چوب» فروردین ماه امسال موفق به دریافت دیپلم افتخار دهمین جشنواره بین المللی Best Shorts Competition در آمریکا شد. عوامل این فیلم عبارتند از تصویربرداران: محمد سلطان، امیرحسین جان‌پناه، علی نیکبخت، اطلاح رنگ و نور: حمیدرضا فطوره‌چیان، طراح صدا: محمدحسین ابراهیمی، تدوینگر: مرتضی پایه‌شناس.

مرتضی پایه‌شناس پیشتر مستند‌های «گلوله باران»، «فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه»، «جای خالی یک نفر»، «جایی که زندگی می‌کنیم» و … را کارگردانی کرده است.