در اکران مردمی فیلم سینمایی «مهاجران» مطرح شدمهاجرت یک موضوع جهان شمول است

اکران  مردمی و نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی-تجربی «مهاجران» شب گذشته (۸ تیر) با حضور کارگردان، تهیه‌کننده، عوامل فیلم، سرپرست گروه سینمایی هنر و تجربه و استقبال خوب مخاطبانِ در پردیس سینمایی گلستان شهر شیراز برگزار شد.
به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی گروه سینمایی هنر و تجربه، اکران مردمی و نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی-تجربی «مهاجران» شب گذشته (۸ تیر ماه) با حضور کارگردان، تهیه‌کننده، عوامل فیلم، سرپرست گروه سینمایی هنر و تجربه و استقبال خوب مخاطبانِ در پردیس سینمایی گلستان شهر شیراز برگزار شد.

مسعود احمدی کارگردان فیلم «مهاجران» پس از نمایش فیلم در نشستی کوتاه با مخاطبان گفت: با ساخت «مهاجران» میخواستیم تئاتر بی‌چیز را در قاب سینما به نمایش درآوریم. فیلم با کمترین هزینه ساخته شد و به موضوع جهان شمول مهاجرت پرداخته است.

احمدی به حضور فیلم در جشنواره‌های خارجی اشاره کرد و افزود: برای اینکه بتوانیم فیلم را در جشنواره‌های مختلف شرکت دهیم از زبان تصویر که یک زبان بین‌المللی است استفاده کردیم.

شیما پورسهم‌الدین تهیه‌کننده «مهاجران» نیز به معیار انتخاب بازیگر اشاره کرد و گفت: ما یک گروه تئاتر کوچک بودیم که آرزوهای بزرگی داشتیم. سقف آرزوهای ما بلند بود و تنها به یک اجرای تئاتر قانع نمی‌شدیم. این قصه را ۶ ماه تمرین کردیم و بعد متوجه شدیم این داستان پتانسیل فیلم شدن را دارد. همین باعث شد تا «مهاجران» به یک فیلم سینمایی تبدیل شود.

این تهیه‌کننده ادامه داد: در شرایط کنونی که سینما ستاره محور است خودمان را محدود نکردیم و از داشته‌هایمان استفاده کردیم و از بازیگران تئاتر کمک گرفتیم و ثمره تلاش‌های ما به فیلم هنری و تجربی «مهاجران» تبدیل شد.

محمد طیب سرپرست گروه سینمایی هنر و تجربه نیز طی سخنانی کوتاهی با تاکید بر اهمیت حمایت از فیلمسازان مستقل و سینمای هنری و تجربی از حضور گرم تماشاگران برای تماشای فیلم «مهاجران» تشکر کرد.

فیلم سینمایی «مهاجران» یک فیلم تجربی با زمان ۸۵ دقیقه، فاقد دیالوگ و میان‌نویس است.

این فیلم تاکنون در بیش از ۲۰ جشنواره مختلف خارجی به نمایش درآمده و جوایز مختلفی را کسب کرده و از ۳۱ خرداد در سینماهای هنر و تجربه در سراسر کشور اکران شده است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: مهاجران، قصه آشنای آدم‌های دیروز و امروز سرزمین من است. برای عده‌ای مهاجرت آسان است و برای عده‌ای سخت.‌

عوامل فیلم «مهاجران» عبارتند از تهیه‌کننده: شیما پور‌سهم‌الدین، نویسنده و کارگردان: مسعود احمدی، تصویربردار: هاشم بیطرف نوبندگانی، تدوین، صداگذاری و تصحیح رنگ: شیما پورسهم‌الدین، صدابردار: محسن دانشور، موسیقی: آراد آبادانی، عکاس: احسان پارسا، امین غفارپور، طراح لباس: مریم احمدی، مدیر صحنه: محمدعلی بشنام، مدیر رسانه‌ای: محمد ناصری‌راد، بازیگران: شیما پورسهم‌الدین، مجید یزدان‌شناس، غزال رفیعی، مهرداد سهامی، شیوا بافهم، امین دولت‌خواه، فائزه جباری، علیرضا یقطین، مبینا خیری، امیرمحمد سهرابی، تیران علمدارفرد، ساناز چمن‌ماه، مریم دهقانی، سارا زارعی، نگین صغیر، محسن استواری، سام پارسا، هرمان احمدی.