به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، نوزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دانشجویی نهال که مانند هر دوره در بخش‌های فیلم کوتاه، پوستر و عکس فیلم کوتاه دانشجویان فیلم‌ساز در تیرماه برگزار می‌شود، اسامی فیلم­‌ها، عکس‌ها، فیلم‌نامه‌ها و پوسترهای راه‌یافته به این دوره از جشنواره را منتشر کرد.

اعضای هیات انتخاب بخش ملی نوزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دانشجویی نهال، شامل آرش رصافی، شادی کرم رودی، شهرام زرگر، علی‌یار راستی و رامتین شهبازی است که از بین فیلم‌های ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، در پنج بخش داستانی، مستند، تجربی، انیمیشن و سال اولی به ترتیب 44 فیلم کوتاه داستانی، 11 مستند کوتاه، 5 فیلم کوتاه تجربی، 5 انیمیشن کوتاه و 8 فیلم کوتاه داستانی را برای بخش دانشجویان سال‌اولی معرفی کردند.

همچنین 10 فیلم کوتاه در بخش غیر رقابتی «تماشا» حضور دارند.

اعضای هیات انتخاب بخش بین‌الملل را هم عطا مجابی، مرجان اشرفی‌زاده، تیام یابنده، سپیده برنجی و مهدی شیری تشکیل می‌دهند.

بخش ملی

فیلم‌های راه‌یافته به بخش داستانی:

•عروس کشون | پارسا انصاری-علی اسدی | هنر تهران

•آرابسک | آرمین بهارلوئی | سوره

•بارو | امیرحسن مرزبان | سوره

•ساید بای ساید | امیر رئیسیان پروری | علمی کاربردی

‏•ابراهیم | سید حسین سجادی | صدا و سیما

•همه چیز به نظر آقای کاف بستگی دارد | حسن حکمت روش | هنر تهران

•گرگ و میش | آوا جاویدی_امیرپارسا خانبانی | هنر و معماری پارس

•The Act | پانیذ شاهمرادی | هنر و معماری پارس

•شلال | امیرعلی سی‌سی پور | تربیت مدرس

•کرمیر | مهسا طاهری نیا | هنر تهران

•پیروز | محمد جواد مرادی | تهران مرکز

•مهمانی شام | ندا جبلی | Columbia University

•فالگوش | سوگل ایزدی فر | علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران

•اسید باز | شیرین اخلاصی | شیراز

•استیک | کیارش دادگر | سوره

•خودکشی به سبک نیچه | پیام کردستانی | هنر تهران

•گوساله | مصطفی وزیری | سوره

•شرع | مریم رضا زاده | سیستان بلوچستان

•تایلندی | حسام حسینی-عباس حسین زاده | هنر تهران

•بالا افتادن | مریم بختیاری | تهران

•کاتوره | آرش بابکی | آزاد واحد علوم تحقیقات

•بیست | محمدحسین عباسی | صدا و سیما

•ویزور | آتیلا قلعه بیگی | شهید بهشتی

•آوا | مهدی برزکی | علمی کاربردی

•آبی دوردست | یامسن عابدیان | سوره

•او دیگر نیامد | سایه السادات زارع | سپهر معاصر اصفهان

•تن تن‌ها تنهایی | شروین شریفی | Trinity West University

•چمدان | حمید بهرامی | هنر تهران

•زندگان | سودا غضنفریان | هنر تهران

•زنی که دستش را زخم کرد | سینا حیدری زاده | هنر تهران

•شیتزو | امیرحسین شیراوند | سوره

•گور | محمد جواد ضیغمی | هنر و معماری تهران مرکز

•ماه بلند آسمان | علی جعفریان | تهران مرکز

•ناپدید | نسیم تهرانی | سوره

•نحسی | پارسا امیری زاد | تهران

•هدی | سینا مرادی | فرهنگیان

•هشت ماهگی | فهیمه فیروزبخت | آزاد اصفهان

•رها | پریسا جباری | هنر تهران

•شب توتم | نگین کامران و حنا عظیمی‌نیا | هنر تهران

•نه قدم | عارفه سالک کیش و محمد کفیلی | علمی کاربردی

•لاری | میثم مرادی | هنر و معماری

•شعبده باز | امیرحسین اجلی | علوم تحقیقات

•کله خوران | پدرام قره باغی | علم و صنعت

•نفرین درخت توت | مهدی بختیاری | هنر تهران

فیلم‌های راه‌یافته به بخش مستند:

•لطفا سکوت را رعایت نفرمایید | مبارکه مرتضوی | هنر تهران

•پشت این فیلم‌ها | رضا باستانی | هنر تهران

•رو بوم | امیرمحمد حسن زاده | هنر تهران

•آقا محمود آکتور سینما تئاتر | علیرضا مشهدی | هنر تهران

•اسرار شامان | علیرضا آقایی | سپهر اصفهان

•تاریار | بهجت داوودی | آزاد واحد نور

•سه خواهر | ایمان بهروزی | کلن آلمان

•لانه پرستوها | مبارکه مرتضوی | هنر تهران

•حکومت زنان | حسین موسوی | صدا و سیما

•زندگی به رسم پلم | محمد رفیعی | آزاد تهران شرق

•قطب هم‌نام | سایه السادات زارع | سپهر اصفهان

فیلم‌های راه‌یافته به بخش تجربی:

•راننده | امیرحسین خلیل آبادی | تهران مرکز

•ژئولوژی | امیرحسین خلیل آبادی | تهران مرکز

•آدمی | احسان میرزائی | پیام نور قزوین

•شهر-زاد | علیرضا لطفی | هنر تهران

‏•مکتب/خانه | محمد جواد خواجه حسینی | صدا و سیما

فیلم‌های راه‌یافته به بخش انیمیشن:

•بی‌ستون | علی معصومی | هنر تهران

•امیر ارسلان نامدار | ریحانه اقبالی | هنر تهران

•حفره بعدی | فاطمه احمدی | سوره

•دنیای خاکستری خاکستری | محسن پور محسنی شکیب | پیام نور

‏•Biked | طیبه عبدالله زاده | هنر تهران

فیلم‌های راه‌یافته به بخش سال اولی:

•اشک مهتاب | مانا ترابی | هنر تهران

•بزمیشن | محمد جواد راستگو | هنر تهران

•آنیونگ | محمد عرفان معرف | صدا و سیما

•شبرو | مبین نسرین فرد | سوره

•برج طغرل | عباس محمدی گیلوائی | علمی کاربردی

•هناسه | میثم محمدخانی | علمی کاربردی

•بابایی مدرسه | متین پاک‌نژاد | آزاد واحد تهران جنوب

•یک مرد معرکه | بنیامین خدابنده | دامغان

فیلم‌های راه‌یافته به بخش تماشا:

•دینگ | مهدی ناصری | صدا و سیما

•او و آن | بهنام نوذری | هنر تهران

•قصیده گراز | اسماعیل رمضانی | علمی کاربردی

•چرخ و بیابان | رضا ثابت پور | پارس

• تصمیم | نگار ابن علی | سوره

•خیال آبی | الناز قنبری | آزاد تهران مرکز

•خنزیر | ماجد رستمی زاده | علمی کاربردی

•ویدیوچک | شهرزاد نیکوبخت | سوره

•دیروز | نگار تختکشها | سوره

•جی وان | محمد جیرفتی | سوره

فیلم‌های راه‌یافته به بخش بین‌‌الملل:
‏•Synchrony | Julia Le Bras-Juarez, Emmie Marriere, Marianne Fourmanoit, Laura Techer, Louise-Marie Rousselie, Jean Delamarre, Alexis Prost | Supinfocom rubika

‏•Apocalypse Dog | Aziliz Le Clainche, Camille Nasarre, Jing Qian, Juliette Barraux, Emma Plumey, Lucile Arnaud, Solène Cauchie | Supinfocom rubika

‏•Hellscape | Alixe Devaux, Camille Leroux, Félicia Poggi, Clémence Lacoume, Lara Brière, Valentine Wilke | Supinfocom rubika

‏•Tear Off | Clément Del Negro, Charlotte Fargier, Héloïse Neveu, Camille Souchard, Nalini Bhasin, Mikko Petremand, Matthias Bourgeuil | Supinfocom rubika

‏•Lullaby for Stanislav | Hanna Hertman | Andrei Polupanov’s film school

‏•Venus is no Saint | Clara Peñafiel | Transforming arts institute of URJC university

‏•Close your Eyes | Manon Bérardengo, Audrey Defonte, Léo Depoix, Denis Koessler, Clémentine Laurent, Pierre Guislain, Chloé Boursier | Supinfocom rubika

‏•The silent scream | Camille Anne, Julie Vandenbergue, Martin Laurent, Elisa Torris, Camille Leroy, Lucas Foutrier | Supinfocom rubika