به گزارش پلاتو هنر، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره این‌که پس از مدت‌ها اجراهای صحنه‌ای و کنسرت‌ها در کشور برگزار شد و مردم هم استقبال کردند اما یکسری تندوری‌هایی صورت گرفت که حتی منجر به تجمع و تحصن مقابل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد و برخی خواهان برکناری شما شدند، گفت: هنگامی که همراه آقای رئیس‌جمهور وارد عرصه انتخابات شدیم، یک جریانی سیاسی به دنبال آن بود که یک اتهامی را به دولت آیت‌الله رئیسی بزند و آن اتهام این بود که این‌ها به دنبال بستن فضا و مخالف فعالیت‌های فرهنگی و هنری هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد با بیان این که بهار امسال پر رونق‌ترین بهار در تمام تاریخ چندسال اخیر در حوزه فرهنگ و هنر بود، عنوان کرد: در حوزه‌ اجراهای صحنه‌ای و سینمایی شاهد عددهای عجیب و غریب بودیم و مشاهده کردید که برای یک فیلم سینمایی بالای ۴ و نیم میلیون نفر بلیط خریدند اصلاً چنین عددی را در تمام این سال‌ها نداشتیم. با هر قیمت بلیطی هم که بگوییم ممکن است گفته شود قیمت‌ها فرق کرده است اما اینکه ۴ ونیم میلیون نفر یک فیلم را دیده‌اند، یک رکورد کم‌نظیر است، حال این همه کار می‌شود در کنارش ۲‌ الی ۳ اشکال هم پیش می‌آید.

وی تاکید کرد: آقای مخبر در جلسه یکشنبه گذشته دولت بعد از گزارشی که ارائه شد، به همه دستگاه‌هایی که از نظر قانونی مکلف بودند، مجدداً تاکید کردند که همه آن‌ها از مجوزهای وزارت ارشاد حمایت کنند. هنگامی که وزارت ارشاد یک مجوزی را صادر می‌کند با بررسی همه ابعادش آن را داده است و از بخش‌های مختلف استعلام می‌گیرد و کارش را انجام می‌دهد، بنای وزارت فرهنگ این است که حوزه فرهنگ و هنر پررونق و باشکوه باشد.

اسماعیلی بیان کرد: حال اگر جایی هم تخلفی شود، با تخلف برخورد می‌کنیم؛ مدتی پیش در یکی از سینماها اتفاقی افتاد، بلافاصله دستور دادم و مدیر سینما را برکنار کردند. در موضوع اتفاقات اخیر هم آن چیزی که تخلف آن گروه باشد و یا مثلا تخلفی از عوامل تالار وحدت باشد، حتما برخورد می‌شود و برخورد هم شد، اما این به آن معنا نیست که هرکسی از هرجا خواست بلند شود، بیاید و جو را به هم بزند، این کار ممنوع است.

وی افزود: من نسبت به کسانی که این حرف‌ها را زدند، گله‌ای ندارم. در واقع داشتند دعای خوبی برای ما می‌کردند. آن افرادی که کلیپ تقطیع شده و نادرستی را از اجراهای سال‌های گذشته به عنوان اجرای تالار وحدت به مردم داده‌اند، باید نزد خدا استغفار کنند. این کلیپ مربوط به ما نیست و مربوط به سال ۹۴ و ۹۷ است. یک کلیپ مربوط به سال ۹۴ و ۹۷ را منتشر کردند و با این‌ها می‌خواهند احساسات مردم را تحریک کنند. اگر من هم جای آن عزیزان بودم و این کلیپ را می‌دیدم، ناراحت می‌شدم. طبیعی است من به کسانی که اعتراض کردند و آمدند جلوی در وزارت ارشاد حق می‌دهم اما به آن‌هایی که به دروغ، با تحریف و بازی رسانه‌ای تلاش دارند کار دولت و دوستان فرهنگی ما را نادرست جلوه دهند، خیر. اگر ما از آنها در این دنیا بگذریم، معلوم نیست در آخرت بگذریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره این‌که آیا با تندروی‌ها برخورد می‌شود، گفت: ما موظف هستیم در اجرای قانون با قاطعیت عمل کنیم و این را هم شما دیده‌اید و قانون را به خوبی در همه جا اجرایی کرده‌ایم.

منبع: ایلنا