به گزارش پلاتو هنر به نقل از اداره‌کل روابط ‌عمومی و امور بین‌الملل کانون، تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از روز شنبه ۲۷ خرداد تا سه‌شنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ در استان کرمان حضور دارد و در هفت نقطه از استان نمایش عروسکی «رینارد روباهه» به کارگردانی احمد تیموری را اجرا می‌کند.

بر اساس این خبر، تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در قالب یک تریلی مجهز به پخش فیلم و اجرای تئاتر، دوشنبه ۲۹ و سه‌شنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ در سومین جشنواره کودک و نوجوان شهروند شهر کرمان حضور می‌یابد و بعد از اذان مغرب در میدان شورا برای علاقه‌مندان به اجرای برنامه می‌پردازد.

همچنین، این تماشاخانه صبح روز شنبه ۲۷ خرداد ساعت ۹:۳۰ در رفسنجان و در «خانه خشتی حاج‌آقاعلی» و عصر همان روز ساعت ۱۷ در سرچشمه حضور داشت و صبح روز یک‌شنبه ۲۸ خرداد «انتهای بلوار افلاطون» برای بچه‌های راین و عصر یک‌شنبه در «خیابان ولی‌عصر، جنب کانون فدک» گلباف به اجرای برنامه می‌پردازد.

این در حالی است که، روز سه‌شنبه صبح نمایش عروسکی «رینارد روباهه» در یکی از مناطق کم‌برخوردار شهر کرمان و عصر همان روز در میدان امام، خیابان ولی‌عصر ماهان اجرا می‌شود.

متن نمایش «رینارد روباهه» را آرتور فاکویز نوشته و مریم سلطانیان آن را ترجمه کرده است. همچنین طراح صحنه و لباس این نمایش سپیده زینلی است و محمد نجفی آهنگسازی آن را برعهده داشته است.

تماشاخانه‌های سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با حضور در مناطق مختلف کشور برای کودکان و نوجوانان برنامه‌های فرهنگی ازجمله قصه‌گویی، تئاتر و نمایش و فیلم‌ سینمایی اجرا می‌کنند.