به‌گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط‌‌‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، دهمین جلسه از هشتمین فصل پاتوق فیلم کوتاه روز دوشنبه 8 خرداد ماه 1402 با نمایش 4 فیلم کوتاه ایرانی در پردیس سینمایی بهمن برگزار خواهد شد.

در دهمین جلسه از فصل هشتم پاتوق که توسط انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می‌شود، فیلم‌های‌کوتاه داستانی «زنی که می‌خندد» به‌ کارگردانی آرمین اعتمادی، «استارلت» به‌ کارگردانی جواد حکمی، «از اینجا باز شود» به‌ کارگردانی محسن اصدق‌پور و امیرحسین طالبی و «خرگوشت» به‌کارگردانی حسام رحمانی به نمایش در می‌آیند.

در این رویداد داوود مرادیان، مستندساز، نویسنده، مدرس، منتقد و کارشناس سینما به‌ عنوان کارشناس جلسه دهم، پس از اکران آثار با کارگردان‌های فیلم‌های کوتاه به نمایش درآمده به گفتگو می‌نشیند و آثار را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد.

محمد قاسمی، مجری تلویزیون، کارگردان و تهیه کننده، به عنوان مجری و کارشناس فصل هشتم پاتوق فیلم کوتاه تهران حضور خواهد داشت.

«زنی که می‌خندد» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر ویژه تهران و آرمین اعتمادی تهیه و تولید شده است.

در خلاصه داستان این فیلم کوتاه آمده است: «زن و شوهری در یک اتاق اما هرکدام  غرق در فضاهای ذهنی خود مشغول جر و بحث با یکدیگر هستند. زن روی سن تئاتر خود را در حال تمرین برای بازی در  نمایشنامه‌اش‌ می‌بیند و مرد مشغول تماشای  فوتبال از تلویزیون، خود را واقعا در کنار یک زمین بازی تصور می‌کند.»

«خرگوشت» به کارگردانی حسام رحمانی و نویسندگی حسام رحمانی و شیوا حسینی و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران و حسام رحمانی تهیه و تولید شده است.

در خلاصه داستان این فیلم کوتاه آمده است: «این پیتزا با همه پیتزاها فرق می‌کنه می‌خوای امتحانش کنی؟»

«از اینجا باز شود» به نویسندگی امیرحسین طالبی و کارگردانی امیرحسین طالبی و محسن اصدق‌پور و به تهیه کنندگی محسن اصدق پور، تهیه و تولید شده است.

این فیلم کوتاه با بازی سیاوش چراغی‌پور، در سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران حضور داشته است.

در خلاصه داستان این فیلم کوتاه آمده است: «از روزی که تُنگ دکمه‌های شانس به خیاطی «ابرام» می‌رسد، زندگی جادو می‌شود. حالا او، به هم‌دستی گربه‌اش «حمیرا»، در روند عدالت جهان نقش دارند.»

«استارلت» به کارگردانی و نویسندگی جواد حکمی و به تهیه کنندگی جواد حکمی و هاجر حسینی تهیه و تولید شده است.

در خلاصه داستان این فیلم کوتاه آمده است: «الهام چون در یک شرکت بیمه کار می کند، تصمیم می گیرد اختلاف با همسرش را از روش دیگری پایان دهد.»

دهمین جلسه فصل هشتم پاتوق فیلم کوتاه با همکاری موسسه فرهنگی، تبلیغاتی بهمن سبز- پخش رویش، دوشنبه‌ 8 خردادماه 1402 ساعت 15 در پردیس سینمایی بهمن برگزار می‌‌شود و شامل نمایش آثار و جلسه نقد و بررسی خواهد بود.

خواهش‌مندیم مخاطبانی که در هفته‌های گذشته پاتوق فیلم کوتاه تهران حضور داشته‌اند، حتما کارت ورود به سالن را همراه خود داشته باشند.